هفتمین نشست کمیته انسجام و هماهنگی پیرامون جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در مراکز حمایوی تدویر یافت

mowa_af
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۵ - ۴:۲۴
mowa

هفتمین جلسه کمیته انسجام و هماهنگی تحت ریاست بانو سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان با اشتراک بانو نازیه فیضی، رئیس مراکز حمایوی و نماینده گان این مراکز در تالار سینما زینب تدویر یافت.

 بانو سپوژمی وردک، آمار و ارقام اخیر افزایش کرونا در کشور را نگران کننده عنوان نمود و در خصوص طرح اخیر ارائه شده از سوی حکومت پیرامون رهایی زنان زندانی و همچنان زنان متضرر و معروض به خشونت را که به مراکز حمایوی مراجعه مینمایند در خصوص پذیرش و رسیدگی به مشکلات آنان با نمایندگان مراکز حمایوی بحث و تبادل نظر نمود.

همچنان در این نشست نماینده گان مراکز حمایوی در مرکز و ولایات هرچند از مراعات نمودن توصیه های بهداشتی در این مراکز اطمینان میدهند اما از نبود مکان برای پذیرش و اطاق های لازم برای قرنطین مراجعین  مشکوک و تعداد کثیر زنان مراجعه کننده بخصوص زنانی که قرار است از بند زندان رها شوند ابراز نگرانی نموده و خواستار همکاری حکومت در زمینه شدند.

در ادامه نشست ؛ بانو سپوژمی وردک، طی سخنانی گفت:" وزارت امور زنان در تلاش آنست تا طرحی را آماده سازد و بر اساس آن به مشکلات زنان که در مراکز حمایوی قرار دارند و تعدادی از زنانی که قرار است از قید زندان رها شوند، تدابیر را اتخاذ نماید تا از انتشار ویروس کرونا در میان آنان جلوگیری صورت گیرد".

در اخیر قرار بر آن شد تا ذریعه مکتوب رسماٌ به وزارت داخله و حقوق بشر آگاهی داده شود تا هنگام رجعت دهی قضایایی زنان متضرر به مراکز حمایوی، نخست معاینات تست کرونا را بالای مراجعه کننده اجرا نمایند و همچنان موارد ذیل نیز رعایت گردد:

-در تمامی مراکز حمایوی پیرامون ویروس کرونا آگاهی دهی صورت گیر.

-یک اطاق مخصوص به زنان متضرر تازه مراجعه کننده اختصاص داده شود.

- تا حد امکان کارکنان این مراکز و ادارات از تراسپورت شهری مزدحم استفاده ننمایند.

- تا حد امکان مواد غذایی را در جاهای مصوون نگهداری نموده و از خوراکه های دارای ویتامین سی بیشتر استفاده نمایند.

mowa

 

تازه خبرونه

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۲ - ۱۱:۴۲
Background image

د ښځو چارو په وزارت کې د ماشوم ورځ ولمانځل شوه

چارشنبه د غبرګولي ۱۲مه ۱۴۰۰ ه .ل. کال

د نذیره رحمان د ښځو چارو وزارت د اقتصادي چارو د ځواکمنۍ مرستیالې او ځینو کارکوونکو په ګډون د ماشوم ورځ له غرمې مخکې د دې وزارت په انګړ کې ولمانځل. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۹ - ۹:۴۴
Background image

 د کورني، موراو پلار د معنوی ارزښتونو د زیاتوالي نړیوالې ورځې د لمانځنې د کنفرانس په هکله د دوهمې مقدماتي غونډې تر سره کېدل.

یکشنبه د غبرګولي ۹ مه ۱۴۰۰

دا غونډه د نذیره رحمان د ښځو وزارت د اقتصادي ځواکمني چارومرستیالې تر مشري لاندې د رئيسانو، آمرینواو د د ې وزارت د اقتصادي ځواکمنۍ چارو د معاونیت د سلاکار په. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۸ - ۱۲:۲۰
Background image

د ښځو چارو ریاستونه  په ولایتونو کې ښځو اړونده مسٔلو ته د پاملرني په موخه  د اړیکو غښتلې پته ده

شنبه - غبرګولي ۸مه – ۱۴۰۰

حسینه ساپۍ د ښځوچارو سر پرست وزیرنن د پکتیکا ولایت د ښځو چارو رئيسې له خوشبو میدانوال سره د هغه ولایت د ښځو ستونزو د هواوري په تړاو خبرې وکړې.

په دې ليدنه. . .

BACK TO NEWS