اعلامیه مطبوعاتی وزارت امورزنان مورخ ۲میزان ۱۳۹۸

mowa_af
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۲ - ۶:۵۲
mowa

 

 خواهران و مادران عزیز،

رهبری وزارت امور زنان هفته قبل برمبنای پروتکل همکاری با کمیسیون مستقل انتخابات، طی دیداری با رئیس و برخی کمیشنران کمیسیون مذکور، در خصوص تصویر برداری صورت زنان و مردان بطریق بایومتریک برای انتخابات، توجۀ آنها را با ارایۀ دلایل مبنی بر این که شاید این شیوه باعث نگرانی زنان در پروسۀ مشارکت آنها گردد، به دادخواهی پرداخت؛ اما رهبری کمیسیون با استدلال منطقی و تخنیکی به نگرانی های این وزارت پاسخ گفت و اطمینان داد که این عملیه با حفظ محرمیت آن، چنان که در سایر کشورهای اسلامی نیز مروج است، انجام میشود. برای این که اتهامات تقلبات انتخاباتی به زنان ربط داده نشود، الزامی است.

باید گفت که ترتیب کارها در مجموع محاسبه شده است. ما مکلفیت داریم تا اشکال و شیوه های شفافیت را که همه افغانها بخصوص تیم های انتخاباتی و حامیان بین المللی بشمول سازمان ملل متحد از ما انتظار دارند، ترویج نمائیم. چنین عملیه، متضمن شفافیت بوده، قابل تشویش نیست.

به این منظور به اطلاع همه خواهران و مادران عزیز رسانیده میشود که با تمام قوت، بدون دلهره و نگرانی در انتخابات قریب الوقوع که یک برنامۀ بزرگ ملی و سرنوشت ساز میباشد، اشتراک نمایند و از این فرصت و شانس تاریخی و طلایی در تعیین زعامت کشورخویش، استفاده نموده، نقش و دین میهنی خویش را ادا و ایفا نمایند.

و من الله التوفیق

الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان ج.ا.ا

تازه خبرونه

دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۸ - ۱۰:۳۶
Background image

د ښځو چارو وزرات د مالی او اداری چارو مرستیالی د تحصیلات وزارت په یوه ناسته کی گدون وکره

آغلې میرمن نبیله مصلح، د ښځو چارو وزارت د مالي او اداري چارو مرستیالې په لوړو زده کړو وزارت کې د ښځو په وړاندې د تاوتریخوالي د مخنیوي ۱۶ ورځني کمپاین په مناسبت « له جنسیتي نابرابریو څخه. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۳ - ۵:۱۶
Background image

پیغام د جګړی او د تاوتریخوالي د درولو په کمپاین کې د ګډون غوښتنه. کابل – د ۱۳۹۸ کال د لړم ۱۵ مه

 

بسمه تعالی و به نستعین

ګرانو هیواد والو، عدالت پلوو ښځو او نارینه وو!

عدالت غوښتونکو سازمانونو، ارګانونو، ادارو او څانګو!

د ښځو چارو وزارت د ښځو پروړاندې د تاو تریخوالي د مخنیوي. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۶:۲۷
Background image

دښځو چارو وزارت دپالیسی او مسلکی چارو مرستیالی دنړیوالی بانک له حقوقی کارپوه سره لیدنه

آغلې میرمن سپوږمۍ وردګ، د ښځو چارو وزارت د پالیسې او مسلکې، چارو مرستیالې د روان کال د لړم میاشت په ۲۸ مه نیټه د نړیوال بانک له حقوقي کارپوه ښاغلې شمس الاسلام جمالی سره د خپل کار په. . .

BACK TO NEWS