حسینه صافی: حضور قاضیان زن در ولایات سبب میگردد تا زنان، با اعتماد کامل جهت دسترسی به عدالت به نهاد های قضایی مراجعه نمایند.

mowa_af
Wed, Jan 13 2021 4:35 AM
mowa

حسینه صافی، سرپرست وزارت امور زنان با قضاوت وال جاوید رشیدی، آمر عمومی اداره قوه قضاییه ستره محکمه دیدار نمود.
23جدی،1399
در این دیدار حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان در مورد چگونگی فراهم سازی زمینه کار برای قاضیان زن در ولایات، گفت:" قاضیان زن در ولایات نسبت به مرکز با مشکلات گوناگون مواجه اند، بناً با نهایی سازی طرح افزایش حضور قاضیان زن در ولایات؛ بر بسیاری از مشکلات این قاضیان رسیدگی و حل خواهد شد.

خانم صافی علاوه نمود: هر چند زنان که در سکتور عدلی و قضایی کار می کنند با مشکلات نبود امنیت مواجه اند اما نباید حاکمیت قانون و پروسه دسترسی به عدالت در ولایات و نقاط دور دست کشور آسیب ببیند.
متعاقباً قضاوت وال جاوید رشیدی گفت: حضور زنان در نهاد های عدلی و قضایی برای تامین عدالت در ولایات یک نیاز جدی بوده؛ بناً زنان به قاضیان زن نسبت به قاضیان مرد، بیشتر اعتماد کرده؛ و برای دسترسی به عدالت به نهاد های عدلی و قضایی کشور مراجعه می کنند.

آقای رشیدی تاکید کرد: ستره محکمه جمهوری اسلامی افغانستان در زمینه حضور بیشتر قاضیان زن در ولایات بیشتر از پیش متعهد بوده که در این عرصه از طریق راه اندازی برنامه های ستاژ قضایی، زمینه ورود بیشتر زنان را به سکتور قضایی کشور مساعد نموده است.

در اخیر این دیدار، دو طرف پس از بحث ها پیرامون طرح افزایش حضور قاضیان زن در ولایات که قرار است نهایی گردد؛ در زمینه تصامیم لازم را اتخاذ نمودند.

Latest news

Wed, Oct 14 2020 10:59 AM
Background image

Ministry of Women affairs celebrated girl’s day with a glorious ceremony.

From the international girl’s day celebrated with the presence It Hssina Saffi Acting Minister for Ministry of Women Affairs, Ministers Education, Hajj and religious affairs, Labor and. . .

BACK TO NEWS