پیام تبریکی وزارت امورزنان

mowa_af
mowa

درخشش زنان افغان در سطح ملی و بین المللی مایه افتخار کشور است.

دست آورد های کم نظیر و بی سابقه زنان افغان در حوزه های علمی، فرهنگی اجتماعی و ... برای زنان کشور و مردم افغانستان نوید بخش و ستودنیست.

قرار اطلاعات رسیده خانم فوزیه کوفی، عضو هیئت مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان از بهر حمایت از حقوق زنان و کودکان در روند صلح و تعهدش به آموزش دختران و زنان، برندۀ جایزۀ "تنوع و توسعۀ پایدار" خانۀ آسیا شد.

در عین حال کتاب جدید دکتر حمیرا قادری زیر عنوان «رقص در مسجد» از طرف یکی از معتبرترین انتشارات آمریکا، هارپرکولینز در نیویارک چاپ و رونمایی شد. این کتاب در نشرات ادبی، مجلات نامور و مشهور امریکایی مورد استقبال قرار گرفته است.

به همین ترتیب در حوزه هنر موسیقی؛ الهه سرور، خواننده جوان افغانستان توانست با اجرای «ترانه‌های مادران افغان» در یک رقابت بین‌المللی در بریتانیا، جایزه «سانگ لاینز/خطوط موسیقی» را از آنِ خود کند.

در یک رویداد دیگر حبیبه حسینی از افغانستان شایسته ترین محصل بین المللی سال ۲۰۲۰ دانشگاه سیمبایسیس کشور هندوستان گردید.

وزارت امور زنان ج.ا.ا از موفقیت زنان قهرمان افغانستان که در حوزه های گونه‌گون با وجود چالش ها و محدودیت های جامعه به رقابت می پردازند، استقبال می نماید. این موفقیت ها نشانگر آن است که زنان افغان به خود باوری لازم رسیده اند و دیگر نمی خواهند نیمه خموش و عقب دیوار های تاریک جهل و نادانی بمانند.

رهبری وزارت امور زنان ج.ا.ا با فکر و اندیشه تازه در راستای طرح و تطبیق برنامه های موثر و مُمد برای زنان متعهد است تا در راستای توانمندی اقتصادی و فکری زنان محروم و زجر کشیده افغانستان تمام تلاش خویش را به خرچ دهد.

رهبری وزارت امور زنان