اعلامیه مطبوعاتی وزارت امور زنان در پیوند به تجاوز جنسی گروهی در ولایت بلخ

mowa_af
mowa

۲۲سنبله 1399_ کابل؛

برادر دختر 14 ساله ، باشنده اصلی ولایت کابل طی ورقه درخواستی عنوانی وزارت امور زنان چنین نگاشته است.
به تاریخ 2 حمل 1398 خواهرم با فریب دختر همسایه ما ، گویا اینکه به تفریحگاه می روند موصوفه را با پلانی از قبل طرح شده با خود برده و خواهرم را بیهوش نموده وی را پسر همسایه ما به ولایت بلخ انتقال داده و با چندتن از پسران و برادران اشخاص زورمند بلخ به شکل گروهی مورد تجاوز جنسی قرار می‌دهند که بعد از مدتی پسر همسایه ما خواهرم را به بهانه اینکه وی را به فامیل برمیگرداند به ولایت ننگرهار انتقال داده که در آن جا نیز فعل جنسی بالای وی انجام می‌شود و شخص مظنون با خواهرم دو باره بعد از برگشت به شهر مزار شریف با متهمان قضیه ، توسط موظفین پولیس بازداشت گردیده و خواهرم را به خانه امن ولایت بلخ انتقال داده و جهت درمان ومعالجه به شفاخانه آن ولایت بستر می کنند.

وی در پایان درخواستی می افزاید که متاسفانه بعد از مدت 3 ماه فاعلین قضیه از بند رها گردیده که اکنون من و خواهرم را تهدید نمودند که از پیگیری این قضیه دست بردار شویم .
وزارت امور زنان منحیث نهاد حامی حقوق زنان افغانستان، هر نوع خشونت علیه زنان را عملِ خلاف آموزه های دینی و ملی دانسته، شدیداً تقبیح می‌نماید. تاریخ با افتخار میهن عزیز ما همواره شاهد حُرمت گذاری به زنان بوده و هیچ گاهی شاهد اعمال توهین آمیز و ناروا علیه نوامیس مردم نبوده است.

رهبری وزارت امور زنان از نهاد های کشفی، امنیتی و قضایی کشور تقاضا می‌نماید تا عاملین این جنایت را که افراد با نفوذ و زورمند اند دو باره دستگیر و به پنجه قانون بسپارند تا در مطابقت به قوانین نافذه کشور مجازات شوند .

این وزارت از علمای دینی کشور تقاضا می‌نماید تا با استفاده از جایگاه تاثیر گذارخویش در روشن ساختن اذهان عامه مطابق به آموزه های دین مقدس اسلام در خصوص چگونگی برخورد با زنان، دَین ایمانی و وجدانی خویش را ادا نمایند، تا باشد که چنین اعمال نا پسند و غیر اسلامی از جامعه ما برچیده شود.

رهبری وزارت امور زنان