اعلامیه مطبوعاتی وزارت امورزنان در پیوند به قضایای قتل، خودکشی و جراحت در ولایت های؛ هرات، دایکندی و بادغیس

mowa_af

به اساس گزارشات واصله از ریاست امور زنان ولایت هرات یک خانم 26 ساله به علت خشونت های خانوادگی از سوی شوهر اش به قتل رسیده است و پولیس شوهر این  خانم را به ارتباط قتل دستگیر نموده است.

-همچنان پری گل 42 ساله به علت خشونت های خانوادگی با ضرب چاقو شدیداً" زخمی شده  و پولیس ولایت هرات در ارتباط این رویداد شوهر این خانم  را دستگیر نموده است.

- طبق گزارش دیگر ؛ یک مرد  دختر کاکا اش  را که  16 سال سن داشت در ولایت هرات مورد تجاوز جنسی قرار  داده  و از ساحه فرار نموده است.

-از ولایت دایکندی  گزارش شده است که  یک مرد؛ مادر اندر اش را به علت خشونت های خانواده گی به قتل رسانده است که در پیوند به  این قضیه شوهر خانم از سوی پولیس دستگیر شده است . همچنان یک خانم در اثر دعوا  با برادرش در این ولایت با خوردن مواد زهری خودکشی نموده است .

در یک گزارش دیگر از ریاست امور زنان   ولایت بادغیس آمده است ، یک دختر 7 ساله از سوی پسر کاکایش مورد تجاوز جنسی قرار گرفته که  به گفته اقارب اش ؛ شخص متهم فرار نموده و به گروه مخالف پیوسته است .

وزارت امور زنان بحیث نهاد مدافع حقوق زنان متعهد به تلاش در امر کاهش به انواع مختلف خشونت ها بوده و هر نوع خشونتِ که منجر به نابودی زندگی زنان و دختران در کشور میگردد را تقبیح می نماید. همچنان این وزارت از ارگان های عدلی و قضایی می خواهد تا با مرتکبین خشونت ها علیه زنان مطابق به قوانین نافذه کشور برخورد نمایند و در عین حال از خانواده ها در کشور تقاضا بعمل میاورد تا در بر خورد با زنان و دختران خویش اخلاق اسلامی را مبنا قرار داده تا باشد که جامعه ی سالم و عاری از خشونت داشته باشیم.