پیام تسلیت وزارت امور زنان به مناسبت ترور دو تن کارمند کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان در کابل سرطان ۱۳۹۹

mowa_af
mowa

با تأثر عمیق اطلاع حاصل نمودیم که دو تن از کارمندان کمیسیون حقوق بشر" فاطمه خلیل و جاوید فولاد " به تاریخ (۷ سرطان ۱۳۹۹) در مسیر راه دفتر ، واسطه نقلیه ای‌شان در چهارراهی بتخاک مربوط ناحیه دوازدهم شهر کابل ،هدف ماین مقناطیسی قرار گرفته و جان‌های عزیز خود را از دست دادند.

وزارت امور زنان جمهوری اسلامی افغانستان عمیق‌ترین مراتب همدردی و تسلیت خود را به خانواده‌های این دو تن و کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان ابراز نموده و این عمل جنایت‌کارانه را خلاف آموزه‌های اسلام، قانون اساسی و اصول حقوق بشری دانسته از نهاد های مسوول میخواهد که پس از تحقیق و شناسایی ؛ جنایتکاران را به سزای اعمال شان رسانیده و محاکمه نمایند.

-فاطمه خلیل ۲۴ ساله بود و مسوول ارتباطات و آگاهی فنی و هماهنگ‌کننده تمویل‌کنندگان کمیسیون و دارای لیسانس انسان‌شناسی و حقوق بشر از دانشگاه آمریکایی آسیای میانه (شهر بیشکک قرغیزستان) بود و احمدجاوید فولاد ۴۱ سال داشت به‌عنوان راننده در کمیسیون مستقل حقوق بشر کار نموده و دارای همسر و سه فرزند است.

رهبری وزارت امور زنان

آخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۳:۱۴
Background image

پیام تسلیت وزارت امور زنان به مناسبت ترور دو تن کارمند کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان در کابل سرطان ۱۳۹۹

با تأثر عمیق اطلاع حاصل نمودیم که دو تن از کارمندان کمیسیون حقوق بشر" فاطمه خلیل و جاوید فولاد " به تاریخ (۷ سرطان ۱۳۹۹) در مسیر راه دفتر ، واسطه نقلیه ای‌شان در چهارراهی بتخاک مربوط . . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۸ - ۶:۴۶
Background image

اعلامیه مطبوعاتی؛ ۷سرطان – کابل افغانستان:

به اساس گزارش های رسیده از ریاست امورزنان ولایت سرپل، بانو بی بی گل فرزند نصرالدین مسکونه قریه فرشقان کلان ولسوالی سنچارک این ولایت که خانم اسامی نورالدین فرزند محمد آصف، مشهور به ( آصف . . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۸ - ۶:۲۴
Background image

رد شایعه‌ در پیوند به یک خبر!

مقامات مسوول در ولایت لوگر میگویند: هیچ خانمی توسط افراد مسلح غیرمسوول در آن ولایت به شهادت نرسیده است.
قرار خبر های نشر شده از طریق شبکه های اجتماعی گویا اینکه خانمی در ولایت لوگر بدون . . .

بازگشت به اطلاعیه ها