پُست معاونیت ولایت یک گام تاریخی برای جایگاه زنان در حکومتداری محلی

mowa_af
یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۲ - ۴:۴
mowa

این مطلب را حسینه صافی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور زنان در جلسه هیأت رهبری که با اشتراک، نبیله مصلح، معین مالی و اداری، سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی، مشاورین، روسا و آمرین در تالار سینما زینب تدیر یافت؛ بیان کرد.
در این نشست حسینه صافی، طی سخنان افتتاحی؛ تقرر زنان بحیث معاونین والیان در ولایت ها را طرح موثر و ارزنده در امر رسیده گی به مسایل زنان در امور اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی خوانده علاوه نمود: ریاست های امور زنان در ولایات در هماهنگی با ریاست مرکزی وزارت، لست چند تن از زنان را که قرار است به معاونیت ولایات کاندید شوند را تهیه و به مرکز بفرستند.
متعاقباٌ طبق آجندا فیصله ها و مصوبات جلسات قبلی در خصوص پیشرفت ها در عرصه زنان به بررسی گرفته شد.
بعدآ در نشست یاد شده پیرامون موضوعات گوناگون منجمله مصرف بودجه های عادی و انکشافی که از جمله 47 در صد بودجه عادی و 46 فیصد بودجه انکشافی به مصرف رسیده است معلومات ارائه گردید. همچنان درمورد پالیسی ها، قوانین و مقررات تصویب شده طی پنج سال اخیر، ، نظارت از تطبیق طرز العمل رژیم کاری توسط هیأت کمیسیون مستقل اصلاحات اداری، و ریاست منابع بشری به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ارائه پلان تدابیری به مناسبت (28) اسد جشن استقلال کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
در اخیر این نشست پس از صحبت روی موضوعات متفرقه حسینه صافی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور زنان یکبار دیگر تاکید بعمل آورد؛ تمامی روسا، آمرین و کارمندان که وجود آنها در اداره نیاز میباشد در بخش های مربوطه ی خویش در خصوص اجرای فعالیت ها از کند کاری ها جلوگیری نمایند تا تمامی فعالیت ها به اسرع وقت انجام گردد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۳ - ۴:۵۷
Background image

بانو حسینه صافی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور زنان ذکیه عادلی، معین امور اجتماعی وزارت عدلیه را در دفتر کار شان ملاقات نمودند

در این دیدار ضمن تبریکی تقرر حسینه صافی، به عنوان نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور زنان دو طرف پیرامون هماهنگی های هرچه بیشتر وزارت عدلیه با وزارت امور زنان در خصوص مسایل حقوقی و در زمینه. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۳ - ۴:۴۸
Background image

بانو حسینه صافی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور زنان بانو زینب موحد، مشاور وزارت معارف در امور اصلاح نصاب تعلیمات اسلامی را در دفتر کار شان ملاقات نمودند.

در این ملاقات ضمن تبریکی تقرر حسینه صافی، به عنوان نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور زنان دو طرف پیرامون هماهنگی هرچی بهتر برنامه های وزارت امور زنان با عالمان دین طبقه اناث بحث و تبادل. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۱۱:۸
Background image

سپوژمی وردک: به منظور دریافت علل خشونت ها علیه زنان درکشور نیاز به تحقیق سرتاسری است.

21 اسد 1399

نشست هماهنگی پیرامون راه اندازی تحقیق به منظور دریافت علل خشونت ها علیه زنان تحت ریاست بانو سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان با اشتراک نماینده گان ادارات. . .

BACK TO NEWS