هفتادمین جلسه کمیته انسجام و هماهنگی مراکز حمایوی تدویر یافت.

mowa_af
شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۶:۴۸
mowa

هفتادمین جلسه کمیته انسجام و هماهنگی به ریاست محترم الحاج بانو دلبر نظری، وزیر امور زنان، و اشتراک روسا و نماینده گان مراکز و ادارات همکار به تاریخ 27 سنبله سال روان در تالار ریاست مراکز حمایوی این وزارت  دایر گردید.

هدف از تدویر این جلسه، برسی مشکلات و چالش های مراکز حمایوی با ارگان های عدلی و قضایی و همچنان نداشتن تذکره تابعیت متضررین خشونت  و سایر موارد عنوان گردیده بود. 

در نخست  محترم الحاج بانو دلبر نظری، وزیر امور زنان، به تمام اشتراک کننده گان خوش آمدید گفته،   پس از برسی موضوعات و صحبت ها در مورد جلسات قبلی، بانو نظری خواهان ادامه جلسه طبق آجندا  گردید.

سپس اشتراک کنندگان روی موضوعات همچون برسی و پیگری تصامیم جلسه گذشته توسط مسئولین مطابق پلان پیگیری، تعدیل مقرره مراکز حمایوی، مشکلات وکلای مدافع در محاکم نسبت نداشتن تذکره تابعیت مستفدین و در قسمت تسلیمی قضایا به خود شان و همچنان روی موضوع متضررین که از طریق اکثریت مراکز حمایوی در روی جاده ها رها میگردند، با ارائه نظریات و پیشنهادات  طبق آجندا بحث و تبادل نظر نمودند.

در ادامه از جمله موارد یاد شده بانو ناجیه فیضی، رئیس مراکز حمایوی  وزارت امور زنان، در رابطه به موضوع تذکره تابعیت برای بانوان متضرر خشونت معلومات ارائه کرده گفت: " وزارت امور زنان، بنابر دلایل خاص بصورت آنی در قسمت دادن تذکره تابعیت به بانوان متضرر کمک کرده نمیتواند اما در مورد قضایای خاص و طولانی وزارت امور زنان در همکاری با نهاد های مربوط به بانوان متضرر از دو سال بدینسو روند توزیع تذکره تابعیت آغاز گردیده است".

متعاقبآ بانو دلبر نظری، وزیر امور زنان، در رابطه به موضوعات یاد شده صحبت کرده  گفت:" در قسمت تذکره تابعیت به بانوان متضرر بصورت عموم و برای بیرون رفت ازین معضل باید یک سند و طرز العمل ساخته شود، و همچنان تمام  امور باید در وقت و زمان معین آن اجرا گردد تا از ضیاع وقت جلوگیری گریده و در اجرای امور خلل و سکتگی وارد نگردد".

وی همچنان علاوه کرد: " در جلسه بعدی تعدیل در ماده های مقرره مراکز حمایوی باید در حضور داشت تمامی اشتراک کننده گان پس از بحث و گفتگو صورت گیرد".

در اخیر قرار بر آن شد تا ، جلسات مطابق اهداف ترتیب گردیده، آجندا و پیگیری جلسه بصورت مداوم صورت گیرد و موضوع اخیر آجندا که رها شدن متضررین خشونت از سوی اکثریت مراکز حمایوی به جاده ها بود،  در صدر آجندای جلسه بعدی قرار گیرد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۶:۷
Background image

معین پالیسی و مسلکی نماینده گان سفارت اندونزیا را ملاقات نمود

محترمه سپوژمی وردک، معین پالیسی ومسلکی وزارت امور زنان آقای محمد اقبال نماینده بخش فرهنگی و اجتماعی سفارت اندونیزیا را همراه با هیئت معیتی شان در دفتر کار اش ملاقات نمود.

در این دیدار. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۷:۱۵
Background image

آمر انکشاف اداره و آموزش وزارت امور  زنان معرفی شد

محمد ابراهیم سلطانی با حضور داشت بانو نبیله مصلح معین مالی و اداری وزارت امور زنان ، رئیس منابع بشری و شماری از کارمندان این وزارت بحیث آمر انکشاف اداره این وزارت معرفی  گردید .

آقای. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۶:۴۷
Background image

شماری از زنان نخبه کشور خواهان گسترش فعالیت های وزارت امور زنان اند

نشست زنان نخبه کشور پیرامون حمایت سیاسی از وزارت امور زنان با اشتراک جلالتمآب دلبر نظری وزیر امور زنان ، روسای مرکزی و شماری از زنان نخبه ادارات و فعالان مدنی حقوق زن در تالار کنفرانس. . .

BACK TO NEWS