نشست هماهنگی پیرامون وضعیت کنونی زنان در کشور، برگزار شد

mowa_af
پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۱ - ۴:۴۱
mowa

چهارشنبه، ۲۰ اسد ۱۴۰۰
نشست هماهنگی پیرامون وضعیت کنونی زنان در کشور، برگزار شد
کابل، افغانستان: وزارت امور زنان، نشستی را زیرنام هماهنگی پیرامون وضعیت کنونی زنان در کشور، پس از چاشت روز چهارشنبه، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت اداره ارتباطات عامه و ستراتیژیک، برگزار نمود.
در این نشست شماری از وزیران، اعضای شورای ملی، کمیشنران، فعالان جامعه مدنی، استادان دانشگاه ها و قضات زن اشتراک کرده بودند.
حسینه صافی، سرپرست وزارت امور زنان هدف از برگزاری این نشست را دریافت نظرات اشتراک کنندگان پیرامون دو سوال مشخص- ارایه نظریات زنان در مورد وضعیت فعلی کشور و چگونگی کمک رسانی برای زنان بیوه وخود سرپرست- عنوان نمود.
اشتراک کنندگان این نشست در صحبت های شان با تأکید بر حفظ روحیه عمومی زنان، خواستار هماهنگی ادارات برای رسیدگی به وضعیت بیجاشده گان ناشی از جنگ به خصوص زنان و کودکان شدند که از چند روز به اینسو به کابل پناه آورده اند.
آنان نبود سرپناه برای بیجاشده گان به خصوص زنان و کودکان را از نیازهای اساسی دانسته از ادارات مسوول خواهان همکاری برای فراهم سازی سرپناه های موقت شدند.
افزایش خشونت های طالبان در برخی نقاط کشور سبب آواره شدن هزاران خانواده شده که بخشی از آنان به شهر کابل پناه آورده اند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۴ - ۴:۳۸
Background image

هماهنگی و انسجام برای رسیدگی به مسایل مامورین ریاست های زنان مکلفیت وزارت زنان است

شنبه، ۲۳ اسد ۱۴۰۰

حسینه صافی سرپرست وزارت امورزنان با شماری از روئسا و کارمندان ریاست های امورزنان ولایات که به دلیل تهدیدات امنیتی به کابل بیجاشده اند؛ دیدار و پیرامون حل مشکلات آنان. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۱:۳۹
Background image

هماهنگی برای تسهیل و حمایت از زنان بیجا شده؛ اولولیت کاری وزارت امور زنان است

شنبه – 23 اسد 1400

نشست هیئت رهبری به ریاست حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان با اشتراک معین امور توانمندی اقتصادی، مشاور شورای عالی زنان، روسای مرکزی، آمرین و روسای ولایتی که به گونه. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۴:۵۹
Background image

اشتراک رئیس جمهور غنی در مراسم تجلیل از روز بین المللی جوانان

رئیس جمهور محمد اشرف غنی عصر امروز در مراسم تجلیل از روز بین المللی جوانان که تحت شعار "هر جوان- یک سرباز" برگزار شده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم که در قصر سلام خانۀ ارگ. . .

BACK TO NEWS