ملاقات وزیر امور زنان با آقای سید موسی کلیم  الفلاحی  رییس بانک اسلامی  افغانستان

mowa_af
شنبه ۱۳۹۸/۶/۹ - ۴:۵۰
mowa

جلالتمآب محترم الحاج  دلبر نظری وزیر امور زنان جمهوری اسلامی افغانستان عصر روز گذشته محترم سید موسی کلیم الفلاحی، رئیس بانک اسلامی افغانستان و هیئت معیتی شانرا  به حضور پذیرفته و در دفتر کار شان ملاقات نمودند. در این دیدار که شماری از روسای مرکزی وزارت امور زنان نیز اشتراک داشتند.

در نخست الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان، آقای کلیم الفلاحی را به دفتر کار شان خوش آمدید گفته، متعاقبآ در مورد بخش های کاری بانک اسلامی افغانستان در قسمت بانوان از آقای فلاحی خواستار معلومات گردیدند. سپس آقای موسی کلیم الفلاحی، رییس بانک اسلامی افغانستان، از پذیرفته شدن اوشان به حضور مقام رهبری این وزارت ابراز تشکر کرده و  افزودند؛ " آنان در صدد ایجاد یک بانک قوی اسلامی که بر اساس عقاید و قوانین اسلامی استوار باشد میباشند".

همچنان آقای الفلاحی ضمن صحبت هایش علاوه کرده گفت: "آنان به تازه گی یک شعبه جدید بانکی که عبارت از عرضه خدمات بانکی توسط  بانوان برای بانوان میباشد را نیز در بانک اسلامی ایجاد کرده است و توسط آن بانوان میتوانند پس از این کار های بانکی شانرا خودشان در این بانک انجام دهند. آقای الفلاحی همچنان علاوه کرد که آنان آماده اند بر حسب نیاز، وزارت امور زنان را در قسمت اجرای برنامه هایشان در عرصه های مختلف همچو تدویر سیمینار ها و اعطای قرضه ها به کارمندان این وزارت  و سایر موارد، این وزارت را  یاری رسانند وی همچنان در قسمت افتتاح حساب مضاربت روشنی انداخته گفت: به بانوان که حساب مضاربت افتتاح میکنند مفاد بیشتر برای آنان در نظر گرفته شده است".

سپس وزیر امور زنان جمهوری اسلامی افغانستان، از همکاری بانک اسلامی، برای زنان بی بضاعت و متشبث خواستار معلومات گردیدند که در جواب آقای  الفلاحی گفت؛" بانک اسلامی حاضر است تا در قسمت قرضه دهی به زنان متشبت و همچنان در تهیه اجناس مورد نیاز آنانرا کمک کند تا آنان بتوانند به پای خودکفایی لازم رسیده و در قسمت توسعه ی اقتصاد خانواده و کشور سهیم شوند.

در اخیر این دیدار، یکبار دیگر مقام رهبری وزارت امور زنان از احساس پاک آقای فلاحی رئیس بانک اسلامی افغانستان در قسمت کمک و توجه به زنان درد دیده ی افغانستان ابراز تشکر کرد و دو طرف خواستار آغاز همکاری ها بصورت رسمی در آینده نزدیک گردیدند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۶:۷
Background image

معین پالیسی و مسلکی نماینده گان سفارت اندونزیا را ملاقات نمود

محترمه سپوژمی وردک، معین پالیسی ومسلکی وزارت امور زنان آقای محمد اقبال نماینده بخش فرهنگی و اجتماعی سفارت اندونیزیا را همراه با هیئت معیتی شان در دفتر کار اش ملاقات نمود.

در این دیدار. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۷:۱۵
Background image

آمر انکشاف اداره و آموزش وزارت امور  زنان معرفی شد

محمد ابراهیم سلطانی با حضور داشت بانو نبیله مصلح معین مالی و اداری وزارت امور زنان ، رئیس منابع بشری و شماری از کارمندان این وزارت بحیث آمر انکشاف اداره این وزارت معرفی  گردید .

آقای. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۶:۴۷
Background image

شماری از زنان نخبه کشور خواهان گسترش فعالیت های وزارت امور زنان اند

نشست زنان نخبه کشور پیرامون حمایت سیاسی از وزارت امور زنان با اشتراک جلالتمآب دلبر نظری وزیر امور زنان ، روسای مرکزی و شماری از زنان نخبه ادارات و فعالان مدنی حقوق زن در تالار کنفرانس. . .

BACK TO NEWS