ملاقات معاون سفیر ارشد ناتو با وزیر امورزنان

mowa_af
چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۹:۴۴
mowa

جلالتمآب الحاج دلبر نظری وزیر امورزنان ج.ا.ا روز دوشنبه مورخ 20عقرب سال روان ، خانم هولی هولزر معاون سفیر ارشد ناتو را در دفتر کاری شان به حضور پذیرفته ملاقات نمود
دراین دیدار ابتدا بانو نظری خانم هولزر را به دفتر کاری شان خوش آمدید گفته و افزود:" وزارت امور زنان یک پل ارتباطی مستحکم بین زنان و حکومت افغانستان است با وجود جنگ های چهل ساله در کشور، وضیعت زنان نسبت به گذشته بهبود یافته است و سه وظیفه اصلی وزارت امور زنان برای بهبود وضیعت زنان که دادخواهی ، توانمند سازی زنان و هماهنگی زنان با نهاد های دولتی و غیر دولتی میباشد کار و فعالیت مینماید و در ضمن دولت جمهوری اسلامی افغانستان در زمینه توانمند سازی زنان در قسمت پلان کاری ملی برای 10 سال آینده در قسمت توانمند سازی زنان ازنمایندگان 34 ولایت دعوت به عمل آورده است که مطابق این قطعنامه در هر زون پنج برنامه دایر نموده و از نگاه حقوقی به مشکلات زنان رسیده گی به عمل آورد ."
وزیرامور زنان همچنان گفت:" یکی از دستآورد های مهم وزارت امور زنان طرح قانون خانواده در کمیته قوانین در وزارت عدلیه میباشد و همچنان زنانیکه در نهاد های دولتی مورد آ زار و اذیت قرار میگیرند برای حمایت از آنان ، مقررهء را آماده نموده در این باره نگرانی خود را با معاون ریس جمهور کشور ابراز نموده وطبق هدایت ریس جمهور کشور ، قانون خانواده دوباره بازنگری میشود."
بانو نظری افزود "ساخت کمیته منع آزار و اذیت زنان برای بهبود به شورای وزیران تحت ریاست داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه کشور تشکیل شد و خوش بختانه کمیته های ایجاد شده در 34 ولایت به فعالیت آغاز کردند که درین کمیته ها از تمام نهاد های دولتی اعضای جندر موجود است که در راس آن یک زن قرار دارد. وظیفه این کمیته ها اینست زنان که مورد خشونت قرار میگیرند مشکلات آنان از طریق این کمیته ها، دادخواهی شده و چنین قضایای خشونت از طریق ریاست های امورزنان به بررسی گرفته میشود و در ولایات نیز نهادی بنام محاکم بررسی قضایای خشونت ایجاد شده که همچون قضایا را برسی میکند."

سپس بانوهولی هولزر معاون سفیر ارشد ناتو گفت " زنان افغان به هیچ وجه ناتوان نیستند آنان با وجود خشونت ها در تمام عرصه ها فعالیت دارند و نقش این زنان فعال نباید در پروسه مذاکرات صلح به فراموشی سپرده شود ما به تعهد خود پابند هستیم که باید زنان در پروسه مذاکرات صلح دخیل باشند. "
وزیر امور زنان ضمن تایید سخنان بانو هولزر وعده هر نوع همکاری را درقسمت توانمند سازی زنان و مشارکت زنان نخبه به همکاری وزارت امور زنان در پروسه صلح را داد.

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۲۰ - ۵:۴۴
Background image

محفل ختم کمپاین منع خشونت علیه زنان در ریاست اجرائیه

برنامۀ ختم کمپاین ۱۶ روزه محو خشونت علیه زنان در قصر سپیدار - ریاست اجرائیه، با اشتراک جلالتمآب داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، الحاج دلبر نظری وزیر امور زنان، برخی معینان وزارت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۰:۳۸
Background image

ختم کمپاین مبارزه با خشونت علیه زن در تالار سینما زینب اعلان گردید

رهبری وزارت امور زنان کشور، دهم دسامبر( روز ختم کمپاین 16 روزه مبارزه با خشونت علیه زنان) را در مقر این وزارت تحت ریاست الحاج سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی، به میزبانی فعال ( تیم. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۴:۴۵
Background image

سفر معین مالی و اداری به کشور تایلند

محترم نبیله مصلح معین مالی و اداری وزارت امور زنان به تاریخ ۲۷ نوامبر سال ۲۰۱۹ جهت اشتراک در نشست وزرای کشور های آسیا پسفیک و اوقیانوسیه به منظور تطبیق پلان عمل بیجینگ در کمیسیون. . .

BACK TO NEWS