ملاقات معاون سفیر ارشد ناتو با وزیر امورزنان

mowa_af
چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۹:۴۴
mowa

جلالتمآب الحاج دلبر نظری وزیر امورزنان ج.ا.ا روز دوشنبه مورخ 20عقرب سال روان ، خانم هولی هولزر معاون سفیر ارشد ناتو را در دفتر کاری شان به حضور پذیرفته ملاقات نمود
دراین دیدار ابتدا بانو نظری خانم هولزر را به دفتر کاری شان خوش آمدید گفته و افزود:" وزارت امور زنان یک پل ارتباطی مستحکم بین زنان و حکومت افغانستان است با وجود جنگ های چهل ساله در کشور، وضیعت زنان نسبت به گذشته بهبود یافته است و سه وظیفه اصلی وزارت امور زنان برای بهبود وضیعت زنان که دادخواهی ، توانمند سازی زنان و هماهنگی زنان با نهاد های دولتی و غیر دولتی میباشد کار و فعالیت مینماید و در ضمن دولت جمهوری اسلامی افغانستان در زمینه توانمند سازی زنان در قسمت پلان کاری ملی برای 10 سال آینده در قسمت توانمند سازی زنان ازنمایندگان 34 ولایت دعوت به عمل آورده است که مطابق این قطعنامه در هر زون پنج برنامه دایر نموده و از نگاه حقوقی به مشکلات زنان رسیده گی به عمل آورد ."
وزیرامور زنان همچنان گفت:" یکی از دستآورد های مهم وزارت امور زنان طرح قانون خانواده در کمیته قوانین در وزارت عدلیه میباشد و همچنان زنانیکه در نهاد های دولتی مورد آ زار و اذیت قرار میگیرند برای حمایت از آنان ، مقررهء را آماده نموده در این باره نگرانی خود را با معاون ریس جمهور کشور ابراز نموده وطبق هدایت ریس جمهور کشور ، قانون خانواده دوباره بازنگری میشود."
بانو نظری افزود "ساخت کمیته منع آزار و اذیت زنان برای بهبود به شورای وزیران تحت ریاست داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه کشور تشکیل شد و خوش بختانه کمیته های ایجاد شده در 34 ولایت به فعالیت آغاز کردند که درین کمیته ها از تمام نهاد های دولتی اعضای جندر موجود است که در راس آن یک زن قرار دارد. وظیفه این کمیته ها اینست زنان که مورد خشونت قرار میگیرند مشکلات آنان از طریق این کمیته ها، دادخواهی شده و چنین قضایای خشونت از طریق ریاست های امورزنان به بررسی گرفته میشود و در ولایات نیز نهادی بنام محاکم بررسی قضایای خشونت ایجاد شده که همچون قضایا را برسی میکند."

سپس بانوهولی هولزر معاون سفیر ارشد ناتو گفت " زنان افغان به هیچ وجه ناتوان نیستند آنان با وجود خشونت ها در تمام عرصه ها فعالیت دارند و نقش این زنان فعال نباید در پروسه مذاکرات صلح به فراموشی سپرده شود ما به تعهد خود پابند هستیم که باید زنان در پروسه مذاکرات صلح دخیل باشند. "
وزیر امور زنان ضمن تایید سخنان بانو هولزر وعده هر نوع همکاری را درقسمت توانمند سازی زنان و مشارکت زنان نخبه به همکاری وزارت امور زنان در پروسه صلح را داد.

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۶ - ۴:۲۰
Background image

قرار است؛طرح قانون خانواده نهایی گردد

نشست مشورتی به منظور غنامندی، بازنگری و توحید نظریات پیرامون طرح قانون خانواده تحت ریاست سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان با اشتراک نماینده گان وزارت عدلیه، جامعه مدنی،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۴ - ۴:۱۵
Background image

بررسی و تحلیل قضایای خشونت علیه زنان در کشور ۲۳ سرطان ۱۳۹۹

حسینه صافی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور زنان در جلسه رهبری مورخ ۲۱ سرطان گفت: (( یک بررسی و تحلیل ازقضایای خشونت علیه زنان در سراسر کشور صورت گیرد.))

به این اساس جلسه هماهنگی معینان. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۲ - ۴:۴
Background image

پُست معاونیت ولایت یک گام تاریخی برای جایگاه زنان در حکومتداری محلی

این مطلب را حسینه صافی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور زنان در جلسه هیأت رهبری که با اشتراک، نبیله مصلح، معین مالی و اداری، سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی، مشاورین، روسا و آمرین در. . .

BACK TO NEWS