معرفی محصولات بانک اسلامی افغانستان در تالار سینما زینب وزارت امور زنان

mowa_af
چهارشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۵:۶
mowa

محصولات و فعالیت های بانک اسلامی افغانستان امروز مورخ 23 میزان سال روان طی محفلی در وزارت امور زنان، با اشتراک جلالتمآب الحاج دلبر نظری وزیر امور زنان کشور، آقای سید موسی کلیم الفلاحی رئیس بانک اسلامی افغانستان روسای و کارمندان این وزارت و بانک مذکور به کارمندان وزارت امور زنان معرفی گردید.

در ابتدای این محفل جلالتمآب الحاج دلبر نظری وزیر  امور زنان صحبت کرده و گفت:" از آنجا که نصف نفوس کشور را بانوان تشکیل میدهد بنآ" من به نماینده گی از آنان از فعالیت های بانک اسلامی مخصوصآ در قسمت بانوان سپاسگذاری مینمایم".

mowa

بانو نظری افزود:" طی سالیان متمادی جنگ ها و مهاجرت ها تاثیر ناگواری را روی اقتصاد و تعلیم و تربیه  کشور  برجا گذاشته است چنانچه 70 فیصد از زنان در افغانستان سواد نوشتن و خواندن را ندارند".

وزیر امور زنان در ادامه سخنان خود گفت :" زنان به دلایل گوناگون فاقد سرپرست اند این امر آنها را در تمامی عرصه ها به عقب زده است وعرف و عادات نا پسند در کشور باعث گردیده تا آنان نتوانند به استقلالیت اقتصادی راه یابند. خوشبختانه در این اواخر بانک اسلامی افغانستان برای رشد اقتصادی بانوان تسهیلاتی را فراهم نموده که این مساله باعث توانمندی اقتصادی  آنان میگردد که بانوان ما با افتتاح حسابات بانکی در بانک اسلامی در استقلالیت اقتصادی خویش نقش ارزنده ای را ایفا خواهند نمود".

در اخیر سخنان خویش بانو نظری از حاضرین محفل خواست تا این مساله را به سایر بانوان آگاهی دهی نموده  تا هریک بتوانند در زمینه ی توانمندی اقتصادی خویش خود نقش ایفا نماید.

پس از آن آقای سید موسی کلیم الفلاحی، رئیس بانک اسلامی افغانستان صحبت کرده گفت:" افغانستان کشوریست که اکثریت مطلق اتباع آنرا مسلمانان تشکیل میدهد و در افغانستان بیشتر از 16 بانک فعالیت دارد اما متاسفانه بانک اسلامی که تمامی فعالیت های آن در پرتو احکام دین اسلام بوده باشد وجود نداشت و خوشبختانه در این زمینه ما توانستیم چنین بانک را بنیان گذاری نمائیم".

 الفلاحی افزود:" خداوند متعال زنان و مردان را دارای حقوق مساوی آفریده است بنآ" با توجه به این اصل ما خدمات ویژه بانکداری را برای بانوان در بانک اسلامی افغانستان بنیان گذاشتیم و در این زمینه برای بانوان تحت شرایط آسان جهت توانمند سازی آنها به آنان قرضه میپردازیم و مفاد کمتری را نسبت به مردان ازآنان اخذ مینمائیم".

mowa

در اخیر این محفل محصولات بانک اسلامی افغانستان از طرف مسوولین بخش دینی و شرعی آنان به معرفی گرفته شد و  همچنان به پرسش های اشتراک کنندگان محفل، پاسخ ارائه گردید و همچنان مسوول عمومی بانک اسلامی افغانستان در قسمت تمویل محافل و سایر امور به مقام رهبری وعده همکاری سپرده شد .

قابل ذکر که آقای سید موسی کلیم الفلاحی بیشتر از 30 سال در کشور های دبی، قطر و سایر کشور های اسلامی تجربه بانکداری دارد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۷:۱۵
Background image

آمر انکشاف اداره و آموزش وزارت امور  زنان معرفی شد

محمد ابراهیم سلطانی با حضور داشت بانو نبیله مصلح معین مالی و اداری وزارت امور زنان ، رئیس منابع بشری و شماری از کارمندان این وزارت بحیث آمر انکشاف اداره این وزارت معرفی  گردید .

آقای. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۶:۴۷
Background image

شماری از زنان نخبه کشور خواهان گسترش فعالیت های وزارت امور زنان اند

نشست زنان نخبه کشور پیرامون حمایت سیاسی از وزارت امور زنان با اشتراک جلالتمآب دلبر نظری وزیر امور زنان ، روسای مرکزی و شماری از زنان نخبه ادارات و فعالان مدنی حقوق زن در تالار کنفرانس. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۶ - ۴:۲۰
Background image

وزیر امور زنان کشور اعضای گروپ دادخواهی و حمایت از زنان را ملاقات نمود 

جلالتمآب دلبر نظری، وزیر امور زنان کشور اعضای گروپ داد خواهی حمایت از زنان و معاینات طب عدلی معیاری را در دفتر کار اش ملاقات نمود.

در نشستی که با گروپ یاد شده پیرامون رفتار های غیر. . .

BACK TO NEWS