محفل ختم کمپاین منع خشونت علیه زنان در ریاست اجرائیه

mowa_af
چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۲۰ - ۵:۴۴
mowa

برنامۀ ختم کمپاین ۱۶ روزه محو خشونت علیه زنان در قصر سپیدار - ریاست اجرائیه، با اشتراک جلالتمآب داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، الحاج دلبر نظری وزیر امور زنان، برخی معینان وزارت خانه ها، سفیر کشور اندونیزیا، وکلای پارلمان، رئیس و اعضای دفتر مشارکت، نمایندگان جامعه مدنی و رسانه ها به تاریخ ۱۹ قوس سال روان برگزار گردید.

ابتدا بانو گلجان بخشی رئیس جندر ریاست اجرائیه به مهمانان خوش آمدید گفته از حمایت و همکاری وزارت امور زنان، دفتر مشارکت و گروپ کاری توانمندسازی زنان در تدویر این محفل قدردانی نمود.

متعاقباً الحاج دلبر نظری وزیر امور زنان ضمن سپاسگذاری از همکاری و حمایت های ریاست محترم اجرائیه در راستای حمایت از جایگاه زنان کشور، افزود: وزارت امور زنان با فراخوان که در مرکز و ولایات داده بود خوشبختانه همه نهاد ها از آن حمایت خود را اعلان داشتند و همچنان ما خواستار حمایت های حقوقی، تعهدات نهاد های عدلی و قضایی از حقوق زنان میباشیم زیرا مجرمین خشونت ها علیه زنان باید به جزای اعمال شان برسند تا ما دیگر شاهد خشونت در جامعه ما نباشیم.

mowa

وزیر امور زنان بیان داشت: عوامل خشونت علیه زنان در کشور نا امنی، فقر، بی سوادی، حاکمیت عرف ناپسند در جامعه میباشد. وی نیز گزارشی را از کار کردهای این وزارت به منظور مبارزه با خشونت ها در ۱۶ روز کمپاین محو خشونت به حاضرین ارائه داشت.

در همین حال داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های وزارت امور زنان زنان و نهاد های مدافع حقوق زنان در راستای محو خشونت علیه زنان، بیان داشت: زنان دستاورد های عظیم در عرصه های مختلف بخصوص عرصه سیاسی داشته ولی امروز مسوولیت بزرگتری دارند، زمانیکه ارقام از خشونت ارائه میشود گویا که خشونت افزایش یافته در حالیکه سطح آگاهی دهی و بیداری مردم افزوده شده است که از خشونت ها بصورت گسترده گزارش میدهند و از جانب نهادهای عدلی و قضایی مورد پیگرد قرار میگرند.

mowa

رئیس اجرائیه در ادامه سخنانش بیان داشت: نقش علمای کرام، جامعه مدنی کمیسیون مستقل حقوق بشر، شورای علما و وزارت امور زنان در راستای مبارزه با پدیده خشونت ارزنده و حیاتی است.

در اخیر این محفل ریاست اجرائیه کشور تقدیر نامه های را برای محترم الحاج دلبر نظری وزیر امور زنان به پاس خدمات شایان و ارزنده شان که در قبال وضعیت زنان، انجام داده بودند، اهدا نمود و در همین حال، برخی از کارمندان ریاست اجرائیه به پاس خدمات شایسته شان برای زنان از سوی وزارت امور زنان نیز تقدیر گردید.

mowa

گفتنی است، ۲۵ نوامبر – روز جهانی محو خشونت علیه زنان همه ساله از سوی وزارت امور زنان بزرگداشت میشود و همچنان کمپاین ۱۶ روز محو خشونت را در سراسر کشور راه اندازی می نماید.

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۱۰:۴۴
Background image

سپوژمی وردک: با توجه به شرایط حاضر، زنان باید در پروسه حکومت داری مشارکت قوی داشته باشند.

1399/5/15

الحاج بانو سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان با مریم آروین بارکزی، مسوول ارشد زنان و جوانان فیفا و سمیرا رسا، سخنگوی این نهاد در دفتر کار اش دیدار نمود.

در. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۶:۲۸
Background image

دیدار معین پالیسی و مسلکی با رئیس سازمان بین المللی انکشاف حقوق IDLO

14 اسد 1399
بانو سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان با ریموند میکلرایتس رئیس سازمان بین المللی انکشاف حقوق IDLO و بانو مسیحه فائز، مسوول برنامه های مرکز حمایوی سازمان. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۱۴ - ۷:۳
Background image

سرپرست وزارت امور زنان با کارمندان این وزارت دیدار نمود.

13 اسد 1399

حسینه صافی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور زنان، در نشست که قبل از ظهر امروز با اشتراک معین پالیسی و مسلکی و تعداد از کارمندان این وزارت در تالار سینما زینب دایر گردیده بود،. . .

BACK TO NEWS