سومین نشست به منظور نهایی سازی یونیفورم زنان در نهاد های امنیتی و ورزشی تدویر یافت

mowa_af
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۷:۱۶
mowa

سومین نشست کمیته نهایی سازی یونیفورم زنان در نهاد امنیتی و ورزشی تحت ریاست بانو نبیله مصلح، معین مالی و اداری وزارت امور زنان با اشتراک حسنا جلیل، معین پالیسی و استراتیژی وزارت امور داخله نماینده گان وزارت های؛ دفاع ملی، امنیت ملی، معارف، اطلاعات و فرهنگ و سایر نهاد ها در مقر این وزارت برگزار گردید.

در این نشست نخست بانو مصلح، اعضای اشتراک کننده را خوش آمدید گفته و بر اساس ارزیابی ها عدم تطبیق معیار ها در خصوص استخدام زنان در نهاد های امنیتی بخصوص صفوف پولیس را از جمله مشکلات جذب زنان دراین ارگان عنوان کرد.

متعاقباٌ حسنا جلیل، معین پالیسی و استراتیژی وزارت امور داخله صحبت کرده گفت:" در حال حاضر در زمینه یونیفورم پولیس بصورت کل نظم واحد وجود ندارد اما کار بر روی تعیین دو نوع یونیفورم برای قطعات پولیس و همچنان استراتیژی مشخص در خصوص ذهنیت سازی برای جذب زنان در صفوف نیرو های امنیتی جریان دارد".

در اخیر پس از تبادل نظر میان اعضای نشست مذکور، بر اساس گزارش تهیه شده از یونیفورم زنان در صفوف نیرو های امنیتی هویدا گردید؛ در حال حاضر هیچگونه شکایتی در زمینه یونیفورم زنان در صفوف نیرو های امنیتی وجود نداشته اما برای جذب زنان در صفوف متذکره نیاز به ذهنیت سازی اجتماعی در کشور میباشد.

قابل ذکر است که گزارش مذکور پس از توحید به شورای امنیت ملی کشور ارسال خواهد گردید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۴:۱۸
Background image

حسینه صافی: برای بهبود وضیعت و حمایت بیشتر زنان، نیاز به سیستم های قوی،حمایتی برای زنان از مرکز تا ولایات ،هماهنگی و انسجام زنان در سطوح مختلف در همه نهاد های دولتي و غیر دولتی است

حسینه صافی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور زنان با اعضای شورای سراسری زنان افغان و اعضای شورای جوانان ملاقات نمود.

در دیدار دو طرف بر بیشتر شدن نقش زنان روستایی در شورای عالی زنان. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۴:۶
Background image

پیام تبریکی به همه زنان افغان

(بسوی موثریت و کیفیت)

افغانستان کرسی عضویت کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل متحد را بدست آورد.

بنابر دادخواهی های نمایندگی خاص افغانستان در سازمان ملل، افغانستان برای اولین بار با کسب. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۱۱:۰
Background image

دیدار معین پالیسی و مسلکی با نماینده گان میکانیزم هماهنگی کشوری

سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان قبل از ظهر امروز عبدالوحید وفا جو هماهنگ کننده میکانیزم هماهنگی کشوری داکتر محمد قاسم شرفمل عضو کمیته نظارت و داکتر هلمند حساس مسوول. . .

BACK TO NEWS