دیدار وزیر امور زنان با رئیس حقوق بشر و مشاور جندر سازمان ملل متحد

superadmin
شنبه ۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۱۱:۳۱

تاریخ نشر: Jul 23, 2019 رده : عمومی

رهبری وزارت امور زنان کشور، به تاریخ 30 سرطان با آقای ریچارد بینت، رییس حقوق بشر هیئت معاونیت ملل متحد و نمایندۀ کمیساری عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و خانم" ننو" مشاور جندر دفتر یوناما، در مقر وزارت امور زنان دیدار و گفتگو نمودند.

در آغاز صحبتها، الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان تشریف آوری هیئت بلندپایۀ دفتر سازمان ملل متحد را خیر مقدم و خوش آمدید گفته، در ارتباط به پرسشهای طرح شده از سوی نمایندگان باصلاحیت دفتر یوناما در بخشهای:( چگونگی نحوۀ حضور و نقش فعال زنان در روند گفتگوهای صلح با طرفین درگیر، نقش و سهم زنان افغانستان دربرگزاری یک انتخابات شفاف و عاری از تقلب، مبارزۀ جدی و خستگی ناپذیر با آزار و اذیت خانم ها، نگرانی های امنیتی درقبال سارنوالان و قضات زن در مرکز و روستاهای افغانستان و دریافت راه حلهای مناسب در جهت تطبیق قطعنامۀ 1325 سازمان ملل متحد در ادارات و نهادهای مختلف دولتی و خصوصی)، پاسخهای قناعت بخش ارایه گردید.

 در همین حال طرفین ملاقات در ارتباط به آمادگی های اتخاذ شده غرض دادن آگاهی عامه در خصوص افزایش مشارکت زنان در پروسۀ انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان، بحث و تبادل افکار نموده، رهبری وزارت امور زنان از راه اندازی کنفرانس 200 نفری ولایتی بشمول روسای امور زنان 34 ولایت، مسوولین آگاهی عامه،  فعالین جامعۀ مدنی، ازدیاد زنان تلاشی کنندۀ سایتهای انتخاباتی در حدود 2000 تن در روز انتخابات، مسوولیت پذیری وزارت امور زنان در راستای پرداخت معاشات شان در هماهنگی با وزارتهای داخله، مالیه و کمیسیون مستقل انتخابات، ایفای نقش فعال روسای ولایتی امور زنان در این روند به عنوان نمایندگان واقعی وازرت امور زنان در ولایات، معلومات مختصر ارایه داشتند که طرف تحسین و تمجید هیئت یوناما قرار گرفتند.  

متعاقباً آقای ریچارد و هیئت معیتی شان با یادآوری از روابط دوستانه کشورهای مدد رسان برای زنان افغانستا و از تداوم کمک ها در خصوص کاهش خشونت ها، افزایش سطح آگاهی عامه شهروندان از حقوق حقۀ زنان به نیکی یادآوری نموده، روی چگونگی اهمیت کار مشترک مسوولین دفتر سازمان ملل متحد با نهادهای ملی و بین المللی، در راستای روشن سازی اذهان عامه، به رهبری وزارت امور زنان اطمینان دادند.

سپس وزیر امور زنان، راه اندازی ورکشاپها، دریافت مشکلات و چالشهای انتخابات قبلی، اعتمادسازی مثبت میان همه اقشار جامعه به عنوان رای دهنده گان، صحبت همه جانبه نموده، بر تجدید تعهدات و پیگیری همه شمول از سوی مسوولین مربوطه به منظور داشتن یک انتخابات شفاف و عاری از تخطی و تقلب، تأکید ورزیدند. وزیر امور زنان هم چنان بیان داشت که؛ خوشبختانه به اثر تلاشهای خستگی ناپذیر وزارت امور زنان، نهادها و ادارات مربوطه؛ آمار خشونت ها تا حدی کاهش پیدا کرده است که مایه خوشحالی ماست، به امید اینکه گفتگوهای صلح طرفین مذاکره کننده به یک نتیجه مثبت بیانجامد و مردم عزیز ما از فقر و بد بختی و مشکلات رهایی یابند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۱۰:۴۴
Background image

سپوژمی وردک: با توجه به شرایط حاضر، زنان باید در پروسه حکومت داری مشارکت قوی داشته باشند.

1399/5/15

الحاج بانو سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان با مریم آروین بارکزی، مسوول ارشد زنان و جوانان فیفا و سمیرا رسا، سخنگوی این نهاد در دفتر کار اش دیدار نمود.

در. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۶:۲۸
Background image

دیدار معین پالیسی و مسلکی با رئیس سازمان بین المللی انکشاف حقوق IDLO

14 اسد 1399
بانو سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان با ریموند میکلرایتس رئیس سازمان بین المللی انکشاف حقوق IDLO و بانو مسیحه فائز، مسوول برنامه های مرکز حمایوی سازمان. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۱۴ - ۷:۳
Background image

سرپرست وزارت امور زنان با کارمندان این وزارت دیدار نمود.

13 اسد 1399

حسینه صافی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور زنان، در نشست که قبل از ظهر امروز با اشتراک معین پالیسی و مسلکی و تعداد از کارمندان این وزارت در تالار سینما زینب دایر گردیده بود،. . .

BACK TO NEWS