دیدار وزیر امور زنان با بنیان گذار مجله بانو

mowa_af
پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۸:۱۷
mowa

جلالتمآب الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان  ج . ا .ا، امروز مورخ 18 میزان سال روان آقای غوث الدین میر بنیان گذار مجله بانو در کشور اتریش را در دفتر کارش به حضور پذیرفته ملاقات نمود.

در این دیدار ابتدا جلالتمآب دلبر نظری، آقای غوث الدین میر را به دفتر کار شان خوش آمدید گفته و

افزود:" من به نماینده گی از زنان افغانستان از شما و از تمامی بانوانی که در کشور اتریش و سایر کشور های اروپایی که برای  زنان خدمت و فعالیت میکنند سپاسگذاری مینمایم".

سپس آقای غوث الدین میر از حضور در برابر مقام وزارت اظهار امتنان نموده و در مورد فعالیت های شان معلومات ارائه کرده و گفت:" از کار و فعالیت مجله بانو 19 سال میگذرد و عنقریب ما در آستانه ی تجلیل از 20 سالگی فعالیت این مجله در کشور اتریش قرار داریم و جای مسرت خواهد بود اگر از رهبری وزارت امور زنان نماینده ای را در محفل با خود داشته باشیم".

وی همچنان افزود:" ما در پیشبرد امور مجله بانو همکاران زیادی از طبقه اناث داریم که از سراسر دنیا بگونه ی رضاکارانه با ما همکاری دارند".

آقای میر همچنان از سفارت افغانستان در کشور اتریش؛ و مشکلات مهاجرین و از همکاری های انجمن مهاجرین افغان به مقام وزارت معلومات ارائه کرد و گفت:" در گذشته سفارت افغانستان در اتریش با ما و انجمن مهاجرین افغان همکاری های زیادی کرده اند که در آینده نیز ما خواهان تداوم هرچه بیشتر این همکاری ها هستیم".

سپس بانو نظری، از مشکلات بانوانی که در مراکز حمایوی زندگی دارند یاد آوری نموده گفت:" ما در صدد آن هستیم تا برای بانوان متضرر از خشونت ها یک خانه ی امید و یک مکان مشخص اعمار نماییم تا در تمامی عرصه ها آنانرا یاری نموده و خود کفا بسازیم".

بعدآ در زمینه آقای میر افزود: "ما بصورت مشترک روی طرحی با وزارت امور زنان، کار کردیم تا در آینده بتوانیم به کمک بانوانی که در خارج از کشور زندگی میکنند کار های بنیادی را به بانوان متضرر از خشونت ها انجام دهیم".

آقای میر همچمنان به مقام وزارت امور زنان وعده سپرد که در قسمت تهیه و پیشکش نمودن صنایع دستی بانوان افغان جهت رشد اقتصادی و توانمند سازی آنان  در کشور های اروپایی آماده هرگونه همکاری میباشد.

در اخیر این دیدار وزیر امور زنان، از حسن نیت آقای میر در عرصه تعهدات و همکاری های ایشان به بانوان، با اهدای تقدیر نامه ایشانرا مورد تقدیرو تشویق قرار داد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۲/۲۷ - ۶:۵۴
Background image

نشست فوق العاده کمیسیون عالی منع خشونت تدویر یافت

نشست فوق العاده کمیسیون عالی منع خشونت تحت ریاست جلالتمآب دلبر نظری، وزیر امور زنان کشور با اشتراک معینان، نماینده گان ادارات دولتی، روسا و اعضای این کمیسیون در تالار سینما زینب وزارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۹:۳
Background image

پیام تسلیت و همدردی وزارت امور زنان در پیوند به محکومیت رویدادهای تروریستی در شفاخانه صدبستر جاده شهید مزاری - کابل و ولایت ننگرهار

24 ثور 1399 کابل: 

با تاسف که تروریستان خون‌آشام و دشمنان قسم‌خورده مردم افغانستان به ادامه جنایات شان، در جریان ماه مبارک رمضان در حادثه دیروز تعداد از خانم های حامله، اطفال نوزاد و. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۵ - ۴:۲۴
Background image

هفتمین نشست کمیته انسجام و هماهنگی پیرامون جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در مراکز حمایوی تدویر یافت

هفتمین جلسه کمیته انسجام و هماهنگی تحت ریاست بانو سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان با اشتراک بانو نازیه فیضی، رئیس مراکز حمایوی و نماینده گان این مراکز در تالار سینما. . .

BACK TO NEWS