دیدار وزیر امور زنان با بنیان گذار مجله بانو

mowa_af
پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۸:۱۷
mowa

جلالتمآب الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان  ج . ا .ا، امروز مورخ 18 میزان سال روان آقای غوث الدین میر بنیان گذار مجله بانو در کشور اتریش را در دفتر کارش به حضور پذیرفته ملاقات نمود.

در این دیدار ابتدا جلالتمآب دلبر نظری، آقای غوث الدین میر را به دفتر کار شان خوش آمدید گفته و

افزود:" من به نماینده گی از زنان افغانستان از شما و از تمامی بانوانی که در کشور اتریش و سایر کشور های اروپایی که برای  زنان خدمت و فعالیت میکنند سپاسگذاری مینمایم".

سپس آقای غوث الدین میر از حضور در برابر مقام وزارت اظهار امتنان نموده و در مورد فعالیت های شان معلومات ارائه کرده و گفت:" از کار و فعالیت مجله بانو 19 سال میگذرد و عنقریب ما در آستانه ی تجلیل از 20 سالگی فعالیت این مجله در کشور اتریش قرار داریم و جای مسرت خواهد بود اگر از رهبری وزارت امور زنان نماینده ای را در محفل با خود داشته باشیم".

وی همچنان افزود:" ما در پیشبرد امور مجله بانو همکاران زیادی از طبقه اناث داریم که از سراسر دنیا بگونه ی رضاکارانه با ما همکاری دارند".

آقای میر همچنان از سفارت افغانستان در کشور اتریش؛ و مشکلات مهاجرین و از همکاری های انجمن مهاجرین افغان به مقام وزارت معلومات ارائه کرد و گفت:" در گذشته سفارت افغانستان در اتریش با ما و انجمن مهاجرین افغان همکاری های زیادی کرده اند که در آینده نیز ما خواهان تداوم هرچه بیشتر این همکاری ها هستیم".

سپس بانو نظری، از مشکلات بانوانی که در مراکز حمایوی زندگی دارند یاد آوری نموده گفت:" ما در صدد آن هستیم تا برای بانوان متضرر از خشونت ها یک خانه ی امید و یک مکان مشخص اعمار نماییم تا در تمامی عرصه ها آنانرا یاری نموده و خود کفا بسازیم".

بعدآ در زمینه آقای میر افزود: "ما بصورت مشترک روی طرحی با وزارت امور زنان، کار کردیم تا در آینده بتوانیم به کمک بانوانی که در خارج از کشور زندگی میکنند کار های بنیادی را به بانوان متضرر از خشونت ها انجام دهیم".

آقای میر همچمنان به مقام وزارت امور زنان وعده سپرد که در قسمت تهیه و پیشکش نمودن صنایع دستی بانوان افغان جهت رشد اقتصادی و توانمند سازی آنان  در کشور های اروپایی آماده هرگونه همکاری میباشد.

در اخیر این دیدار وزیر امور زنان، از حسن نیت آقای میر در عرصه تعهدات و همکاری های ایشان به بانوان، با اهدای تقدیر نامه ایشانرا مورد تقدیرو تشویق قرار داد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۳۰ - ۱۰:۲۳
Background image

محفل تجلیل و تقدیراز برد بانو نجوا عالمی خبرنگار تلویزیون زن

از بانو نجوا عالمی، خبرنگار تلویزیون زن و برنده جایزه پرانگر کشور سویدن، طی محفل با شکوهی در تالار سینما زینب با اشتراک معین مالی و اداری این وزارت، شماری از روسا و مدافعان حقوق. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۵:۶
Background image

معرفی محصولات بانک اسلامی افغانستان در تالار سینما زینب وزارت امور زنان

محصولات و فعالیت های بانک اسلامی افغانستان امروز مورخ 23 میزان سال روان طی محفلی در وزارت امور زنان، با اشتراک جلالتمآب الحاج دلبر نظری وزیر امور زنان کشور، آقای سید موسی کلیم الفلاحی. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۵:۵۹
Background image

تجلیل از روز جهانی دختر در تالار سینما زینب وزارت امور زنان

از روز جهانی دختربه تاریخ 21 میزان سال روان در تالار سینما زینب، وزارت امور زنان، با اشتراک معینان وزارت های امور زنان، اطلاعات و فرهنگ، معارف، روسا و مشاورین وزارت امور زنان، معلمین و. . .

BACK TO NEWS