دیدار وزیر امور زنان با بنیان گذار مجله بانو

mowa_af
پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۸:۱۷
mowa

جلالتمآب الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان  ج . ا .ا، امروز مورخ 18 میزان سال روان آقای غوث الدین میر بنیان گذار مجله بانو در کشور اتریش را در دفتر کارش به حضور پذیرفته ملاقات نمود.

در این دیدار ابتدا جلالتمآب دلبر نظری، آقای غوث الدین میر را به دفتر کار شان خوش آمدید گفته و

افزود:" من به نماینده گی از زنان افغانستان از شما و از تمامی بانوانی که در کشور اتریش و سایر کشور های اروپایی که برای  زنان خدمت و فعالیت میکنند سپاسگذاری مینمایم".

سپس آقای غوث الدین میر از حضور در برابر مقام وزارت اظهار امتنان نموده و در مورد فعالیت های شان معلومات ارائه کرده و گفت:" از کار و فعالیت مجله بانو 19 سال میگذرد و عنقریب ما در آستانه ی تجلیل از 20 سالگی فعالیت این مجله در کشور اتریش قرار داریم و جای مسرت خواهد بود اگر از رهبری وزارت امور زنان نماینده ای را در محفل با خود داشته باشیم".

وی همچنان افزود:" ما در پیشبرد امور مجله بانو همکاران زیادی از طبقه اناث داریم که از سراسر دنیا بگونه ی رضاکارانه با ما همکاری دارند".

آقای میر همچنان از سفارت افغانستان در کشور اتریش؛ و مشکلات مهاجرین و از همکاری های انجمن مهاجرین افغان به مقام وزارت معلومات ارائه کرد و گفت:" در گذشته سفارت افغانستان در اتریش با ما و انجمن مهاجرین افغان همکاری های زیادی کرده اند که در آینده نیز ما خواهان تداوم هرچه بیشتر این همکاری ها هستیم".

سپس بانو نظری، از مشکلات بانوانی که در مراکز حمایوی زندگی دارند یاد آوری نموده گفت:" ما در صدد آن هستیم تا برای بانوان متضرر از خشونت ها یک خانه ی امید و یک مکان مشخص اعمار نماییم تا در تمامی عرصه ها آنانرا یاری نموده و خود کفا بسازیم".

بعدآ در زمینه آقای میر افزود: "ما بصورت مشترک روی طرحی با وزارت امور زنان، کار کردیم تا در آینده بتوانیم به کمک بانوانی که در خارج از کشور زندگی میکنند کار های بنیادی را به بانوان متضرر از خشونت ها انجام دهیم".

آقای میر همچمنان به مقام وزارت امور زنان وعده سپرد که در قسمت تهیه و پیشکش نمودن صنایع دستی بانوان افغان جهت رشد اقتصادی و توانمند سازی آنان  در کشور های اروپایی آماده هرگونه همکاری میباشد.

در اخیر این دیدار وزیر امور زنان، از حسن نیت آقای میر در عرصه تعهدات و همکاری های ایشان به بانوان، با اهدای تقدیر نامه ایشانرا مورد تقدیرو تشویق قرار داد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۳۰ - ۵:۴۶
Background image

ملاقات سفیر اسپانیا در افغانستان با وزیر امور زنان

جلالتمآب دلبر نظری، وزیر امور زنان جمهوری اسلامی افغانستان به تاریخ 29 عقرب سال روان سفیر اسپانیا در افغانستان آقای گبریل فیرأن، را به حضور پذیرفته و در دفتر کار شان ملاقات نمود.

در. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۶ - ۵:۵۲
Background image

تداوی و کنترول رایگان مرض شکر برای محصلین و استادان ریاست تربیه معلم سیدجمال الدین افغان

تداوی و کنترول مرض شکر به گونه رایگان در هماهنگی ریاست توانمندسازی وزارت امور زنان، نهاد بین المللی مرکز کنترول شکر افغانستان، انجمن اجتماعی خانواده ها و موسسه افگا به مناسبت کمپاین. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۷:۵۴
Background image

ملاقات تعارفی معاون سفیر نیوزیلند با وزیر امور زنان

رهبری وزارت امور زنان کشور، به تاریخ 22 عقرب سال روان با خانم " شارون کادی"، معاون سفیر نیوزیلند، در مقر وزارت امور زنان دیدار و گفتگو نمودند.

در این ملاقات، نخست الحاج دلبر نظری، وزیر. . .

BACK TO NEWS