در نتیجه هماهنگی برنامه های ملی و بین المللی موثریت و ارائه خدمات برای زنان زیاد تر میشود

mowa_af
چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۴:۲۲
mowa

سه شنبه – ۱۹ اسد ۱۴۰۰

نشستی به منظور نهایی سازی پلان کاری مشترک میان وزارت امورزنان و دفتر سازمان ملل متحد به اشتراک حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان و الایسن دیویدیان معاون اداره ملل متحد برای زنان در افغانستان، تدویر یافت.

در این نشست سرپرست وزارت امورزنان با اشاره به دستآورد ها و اهمیت پلان کاری مشترک گفت: تغیر در ساختار ها و عملی سازی تعهدات سیدا و بیجینگ درسطح بین المللی جز اولویت های وزارت امورزنان می باشد روی این ملحوظ برای عملی سازی این تعهدات؛ نیازمند هماهنگی و همکاری های مشترک میان نهاد های همکار در جهت توانمندی زنان می باشد.

خانم صافی همچنان گفت: در اثر افزایش خشونت های اخیر بیش از صد ها خانواده از خانه های شان در سطح مرکز و ولایات بیجا گردیده اند؛ روی این ملحوظ، وزارت امور زنان برای شناسایی و رفع مشکلات زنان ؛ پروسه تحلیل از وضعیت زندگی آنان را اغاز کرده است.

در ادامه نشست ؛ مسوولان دفتر سازمان ملل متحد برای زنان در افغانستان، فعالیت های کاری شان از قبیل اشتراک زنان در تصمیم گیری، زنان صلح و امنیت، منع خشونت زنان و زنان در سیاست؛ طی پرزینتیشنی شریک نموده و خواهان نهایی سازی هرچه زودتر پلان کاری مشترک میان هر دو نهاد گردیدند.

در اخیرخانم دیویدیان خواهان برداشتن گام های عملی در جهت ایجاد پلان کاری مشترک و مشخص کردن اولویت ها و مسوولیت ها در جهت عملی سازی محتویات تفاهم نامه عقد شده گردید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۴ - ۴:۳۸
Background image

هماهنگی و انسجام برای رسیدگی به مسایل مامورین ریاست های زنان مکلفیت وزارت زنان است

شنبه، ۲۳ اسد ۱۴۰۰

حسینه صافی سرپرست وزارت امورزنان با شماری از روئسا و کارمندان ریاست های امورزنان ولایات که به دلیل تهدیدات امنیتی به کابل بیجاشده اند؛ دیدار و پیرامون حل مشکلات آنان. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۱:۳۹
Background image

هماهنگی برای تسهیل و حمایت از زنان بیجا شده؛ اولولیت کاری وزارت امور زنان است

شنبه – 23 اسد 1400

نشست هیئت رهبری به ریاست حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان با اشتراک معین امور توانمندی اقتصادی، مشاور شورای عالی زنان، روسای مرکزی، آمرین و روسای ولایتی که به گونه. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۴:۵۹
Background image

اشتراک رئیس جمهور غنی در مراسم تجلیل از روز بین المللی جوانان

رئیس جمهور محمد اشرف غنی عصر امروز در مراسم تجلیل از روز بین المللی جوانان که تحت شعار "هر جوان- یک سرباز" برگزار شده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم که در قصر سلام خانۀ ارگ. . .

BACK TO NEWS