خودکفایی و توانمندی اقتصادی زنان، نقش کلیدی را در شگوفایی اقتصادی کشور ایفا می نماید.

mowa_af
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۴:۲۹
mowa

23 جدی 1399
نذیره رحمان معین توانمندی اقتصادی وزارت امور زنان با عبدالناصر معاون برنامه توسعه کشاورزی روستایی شرق و محمد وحید ابراهیم زاده معاون برنامه توسعه توانمند سازی اقتصادی زنان روستایی، دیدار نمود.

این دیدار که به هدف هماهنگی و همکاری میان برنامه توسعه کشاورزی روستایی شرق و برنامه توسعه توانمند سازی اقتصادی زنان روستایی در هماهنگی با وزارت امور زنان به منظور فعالیت های موثر و مداوم نهاد های متذکره در مرکز و ولایت های کشور تدویر یافت؛ نخست آقای عبدالناصر پیرامون نوع فعالیت برنامه توسعه کشاورزی منطقه ای شرق معلومات ارایه نمود، که بر اساس معلومات ارایه شده؛ برنامه مذکور پنجساله بوده و در حال حاضر در 8 ولایت کشور در بخش ارزش افزایی محصولات زراعت فعالیت دارد و تعداد زیاد مستفدین برنامه را زنان روستا نشین تشکیل میدهند. متعاقباٌ آقای ابراهیم زاده پیرامون نوع و ساحات فعالیت برنامه توسعه توانمند سازی اقتصادی زنان روستایی معلومات ارایه نمود که بر اساس معلومات ارایه شده؛ برنامه مذکور نیز در 34 ولایت و 76 ولسوالی کشور در عرصه های مختلف به منظور توانمند سازی اقتصادی زنان فعالیت می نماید.

در این دیدار بر اساس هماهنگی وزارت امور زنان؛ دو طرف توافق نمودند تا در بخش های کاری مشترک؛ منجمله راه اندازی برنامه های آگاهی دهی، نمایشگاه های محصولات، آموزش ها، شریک سازی تجربیات به منظور از میان برداشتن خلا های کاری و سایر موضوعات مورد نیاز همکاری نمایند.
در اخیر قرار بر آن شد تا به منظور آغاز همکاری های مشترک؛ تفاهمنامه و یا راهکار مشخص همکاری ها تحت اثر وزارت امور زنان تهیه گردد و بر اساس آن فعالیت ها بررسی گردیده، کار های مشترک دو نهاد با وزارت امور زنان در میان نهاده شده و در زمینه دوام برنامه توسعه کشاورزی روستایی شرق، نیز تلاش صورت گیرد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۶:۱۴
Background image

وزارت امور زنان آماده همکاری با اداره محیط زیست برای تامین فضای سالم به تمامی زنان و هموطنان است

۲۹ جدی ۱۳۹۹
حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان با موسَی حکیمی رییس روابط بین الملل اداره حفاظت محیط زیست دیدار کرد.
در این دیدار آقای حکیمی، پیرامون آلودگی هوا در سطح شهر های بزرگ صحبت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۶:۶
Background image

وزارت امور زنان به عملی سازی تعهدات ملی و بین المللی، متعهد است

۲۸ جدی ۱۳۹۹
نذیره رحمان معین امور توانمندی اقتصادی وزارت امور زنان با دوکتور فردین هاشمی رییس مرکز مطالعات افغانستان دیدار نمود.

در این دیدار که به منظور پیگیری تعهدات دولت بخصوص وزارت. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۶:۰
Background image

نذیره رحمان: با امضایی تفاهمنامه ها در راستای توانمندی اقتصادی زنان، ارایه خدمات برای زنان منسجم تر خواهند گردید.

نذیره رحمان معین امور توانمندی اقتصادی، وزارت امور زنان با سیده سیرت مسوول توانمندی سازی زنان موسسه پاملرنه و شماری از کارمندان این موسسه دیدار و گفتگو نمود.

28 جدی 1399
در این دیدار. . .

BACK TO NEWS