برنامه فکر گاه توانمند سازی زنان برای ایجاد تعهدات پلان عمل ملی دوم تدویر یافت

mowa_af
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۵:۱
mowa

برنامه ای تحت عنوان فکر گاه توانمند سازی زنان برای ایجاد تعهدات پلان ملی دوم با اشتراک محترم نبیله مصلح، معین مالی و اداری وزارت امور زنان، فعالان جامعه مدنی و نماینده گان سایر نهاد ها  امروز چهار شنبه 15 عقرب سال روان در تالار سینما زینب دایر گردید.

در این برنامه نخست بانو نبیله مصلح، معین مالی و اداری وزارت امور زنان به اشتراک کننده گان این برنامه خوش آمدید گفت.

بعداً آقای سیداکرام فضلی، رئیس اجرایی دیده بان شفافیت افغانستان صحبت کرده گفت:" پروسه حکومتداری باز از دیر زمان بدینسو در افغانستان به اجرا گذاشته شده که گام نخست آن ترتیب و عملی سازی پلان ملی دو ساله بود و یکی از مزیت های این روش اینست که تمام طرف ها میتوانند در حکومت سهیم باشند و جای مسرت است که امروز این پروسه را در وزارت امور زنان به معرفی میگیریم که خوشبختانه در تطبیق پلان ها جهت توانمندی اقتصادی زنان و سایر موارد با ما، همکاران  در این وزارت تعهد سپردن"

سپس بانو نبیله مصلح در زمینه صحبت کرده گفت:" وزارت امور زنان از زمان تاسیس آن تا کنون در قسمت طرح پالیسی ها و سایر موارد عمده جهت بهبود وضیعت زنان کار میکند. خوشبختانه این وزارت روش حکومتداری باز را در طول دو سال گذشته به طریقه های مختلف منجمله برگزاری سمپوزیم ها در سطح مرکز و ولایات آغاز کرده است و از این طریق از پالیسی های حکومت به مردم آگاهی داده شده است".

بعدآ در جریان این برنامه تعهدات پیشنهاد شده از کنفرانس و کارگاه های مشورتی کابل و شش زون از قبل تهیه شده جهت گنجانیدن در پلان تطبیقی توانمندی زنان رایزنی صورت گرفت.

 این تعهدات در دو مجموعه پلان ملی توانمند سازی زنان و ایجاد شورای عالی زنان با زیر مجموعه های آنان ترتیب و گنجانیده شد.

قابل ذکر است که روش حکومتداری باز توسط هشت کشور در سال 2011 میلادی تاسیس گردید که یکی از خصوصیات این نوع حکومت داری مشارکت، پاسخ دهی، شفافیت و حکومت داری الکترونیکی میباشد. افغانستان در سال 2016 میلادی به عضویت در این روش پیوست و در قدم نخست حکومت افغانستان به ساخت و تطبیق یک پلان عملیاتی دو ساله با هماهنگی با جامعه مدنی اقدام کرد.

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۷:۳
Background image

دیدار معین پالیسی و مسلکی با معاون تخنیکی پروژه زنان در حکومت.

الحاج بانو سپوژمی وردک، معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان به روز سه شنبه مورخ 24 جدی سال روان آقای ایمل حکیم ، معاون تخنیکی و سرپرست پروژه زنان در حکومت و هیئت معیتی شان را به حضور. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۶:۳۷
Background image

پیام تسلیت

پیام تسلیت

انالله و انالیه راجعون؛

معینان، روسا، مشاورین و کارمندان وزارت امور زنان مراتب تسلیت و تأثر عمیق خویش را به نسبت وفات محترم انجنیر عبدالغفار نظری؛ که جنازه مرحوم قبلاً در. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۹:۲۲
Background image

جلسه هیئت رهبری وزارت امور زنان برگزار گردید

جلسه نوبتی هیئت رهبری وزارت امور زنان تحت ریاست دلبر نظری، وزیر امور زنان با اشتراک معینان و روسای مرکزی و مشاورین در تالار کنفرانس های این وزارت تدویر یافت.

در این جلسه نخست بانو نظری. . .

BACK TO NEWS