ایجاد گروپ های کاری فرصت مناسب برای تقویت اقتصاد زنان

mowa_af
پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۹ - ۴:۲۰
mowa

سه شنبه ۷ ثور ۱۴۰۰

دومین نشست گروپ کاری ملی توانمندسازی اقتصادی زنان تحت ریاست نذیره رحمان معین امورتوانمندی اقتصادی وزارت امور زنان با حضور نماینده گان ادارات مستقل، موسسات ملی و بین المللی در تالار سینما زینب برگزار شد.

در این نشست معین امور توانمندی اقتصادی با اشاره به اهداف و فعالیت گروپ کاری افزود: وزارت برای توانمند سازی زنان اقدامات را روی دست گرفت از جمله ایجاد گروپ کاری ملی توانمندسازی اقتصادی زنان در مرکز و ولایات می‌باشد؛ هر گروپ کاری دارای سه کمیته کاری مشمول؛ کمیته کاری رهبری و مشوره دهی، کمیته کاری نظارت و ارزیابی، کمیته کاری دادخواهی و رسانه ها می باشد که به گفته وی این گروپ ها اکنون در مرکز سپس در ولایات گسترش خواهند یافت.

معین امور توانمندی در بخش دیگر از سخنانش ایجاد گروپ های کاری را برای زنان یک نیاز مبرم دانسته و اذهان داشت؛ رهبری حکومت با توجه به امکانات موجود در زمینه توانمند سازی زنان در هماهنگی این وزارت گام های عملی را برداشته است.

در ادامه این نشست رمضان مهدی یار مشاور امور توانمندی اقتصادی این وزارت، هارون اتل، متخصص ارشد نظارت و ارزیابی وزارت مالیه پیرامون استراتیژی اقتصادی زنان،  عولا کراکرا منیجر پروگرام تقویت اقتصادی زنان پیرامون فعالیت انجام شده بخش زنان ملل متحد طی سالیان گذشته در مرکز و ولایات ، حسینه نورزی مسوول پروژه USAID در مورد دستآود ها، فعالیت ها و ماموریت این پروژه در قبال زنان ذریعه ی پریزینتیشن های جداگانه معلومات ارایه نمودند.

سپس اعضای اشتراک کننده بر ارایه ارقام دقیق از دستاورد ها و مشکلات زنان، تطبیق استراتیژی تدوین شده در راستای توانمندسازی اقتصادی زنان و تهیه مقرره و طرزالعمل برای اجراات و عملی ساختن استراتیژی و تصامیم گروپ کاری ملی تاکید نمودند.

در اخیر این نشست تاکید برآن شد تا نهاد های ذیدخل نماینده های دایمی شان را جهت عضویت اشتراک متداوم در جلسات گروپ کاری ملی معرفی نمایند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۴:۳
Background image

نشست تعیین دومین آجندای شورای عالی زنان تدویر یافت

15 ثور 1400

نشست تعقیبی طرح های رسیده و تعیین آجندا برای دومین نشست شورای عالی زنان تحت ریاست حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان، با اشتراک معین پلان و پالیسی، مشاور شورای عالی زنان و. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۲ - ۴:۴۲
Background image

اشتراک روئسای ولایتی در کمیته بودجه برای توازن مصرف و موثریت بودجه در طول سال

شنبه - ۱۱ ثور ۱۴۰۰

نشست کمیته مالی و بودجه سال ۱۴۰۰ به هدف بررسی پلان ها و پروژها به ریاست حسینه صافی سرپرست وزارت امورزنان با حضور معینان، روسای مرکزی و شماری از رؤسا ولایتی که به. . .

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۱ - ۶:۲۶
Background image

بحث و نظریات زنان در مورد پروسه انتقال از ۳۳ ولایت

پنجشنبه ۹ ثور ۱۴۰۰

وزارت امور زنان نشست آنلاین را به هدف دریافت و انعکاس نظریات روئسای امور زنان ولایات و شماری از زنان نخبه پیرامون خروج نیروهای خارجی از کشور تحت ریاست حسینه صافی. . .

BACK TO NEWS