اعلامیۀ مطبوعاتی وزارت امور زنان مورخ 16-11-1398

mowa_af
mowa

به اساس گزارش های رسیده از ریاست امور زنان ولایت تخار ؛ خانمی به اسم بی بی خال که 25 سال داشت به اثر خشونتهای خانوادگی ، شب گذشته  در ولسوالی تالقان این ولایت جان داد .
قابل تذکر است که این بانو  مادر چهارفرزند بوده وشوهرش  افسر قطعه خاص پولیس درولایت کندز میبا شد . به گفته قوماندان امنیه ولایت تخار ، این قتل در هماهنگی با شوهر بی بی خال از سوی خشو ، خسر و برادر شوهرش صورت گرفته است .

مسوولین شفاخانه این ولایت گفته اند ؛ خانم مذکور لت و کوب شدید گردیده که موجب قطع شدن چندین قسمت روده هایش  شده  و قبل از انتقال به شفاخانه جان داده است .

مسوولین امنیتی ولایت تخار گفته اند که در پیوند به این قضیه خشو خال بی بی گرفتار شده است و قضیه تحت پیگرد قانونی قرار دارد .

وزارت امور زنان ج.ا.ا ضمن تقبیح این عمل  زشت و غیر انسانی از نهاد های امنیتی ، عدلی و قضایی کشور میخواهد که با در نظرداشت قوانین نافذه کشور ، مجرمین این قضیه را به کیفر اعمال شان برساند و از علما بزرگوار کشور میخواهد در خطبه های نماز جمات وتکایا ، بر علیه خشونتهای خانوادگی و حقوق بانوان از دیدگاه دین اسلام تبلیغ نمایند تا باشد در خانواده ها فرهنگ خشونت علیه زنان و دختران  محو گردد .

همچنان این وزارت از ریاست امور زنان ولایت تخار میخواهد که در پیگیری دوسیه خال بی بی و همکاری با خانواده متضرر از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نورزد .

هیات رهبری وزارت امور زنان

آخرین اطلاعیه ها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۸:۵۷
Background image

اعلامیۀ وزارت امور زنان

با تأسف تروریستان زبون در یک اقدام ضد بشری و حمله بر شفاخانه نسایی ولادی در جاده شهید مزاری -  غرب کابل بر پروندۀ سیاه خود افزودند؛ تعداد از خانم های حامله، اطفال نوزاد و کارمندان صحی . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۵ - ۷:۱۷
Background image

اعلامیه مطبوعاتی-مورخ 5-1-1399

به اساس ایمیل واصله از ریاست امور زنان ولایت بغلان :  مسمات فاطمه بنت حاجی نور محمد، باشنده روستای دره اشرف ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان  که مادر دو کودک نیز میباشد به تاریخ 27/12 . . .

بازگشت به اطلاعیه ها