اعلامیه مطبوعاتی وزارت امور زنان در پیوند به دوقضیه قتل در ولایت کابل و فاریاب

mowa_af
mowa

قرار اطلاعات، شماری از باشندگان منطقه قلعه فتح الله شهر کابل می گویند که شب گذشته یک زن باردار در سرک پنچ این منطقه از سوی شوهرش با شلیک گلوله، کشته شد.
فردوس فرامرز سخنگوی پولیس کابل، می گوید که همسر این زن از سوی پولیس بازداشت شده و بررسی ها در این باره، ادامه دارد.
همچنان به اساس گزارش رسیده از ریاست امور زنان ولایت فاریاب خانمی به اسم بی بی قربان شاه مسکونه ،ولسوالی خواجه سبزپوش ولایت فاریاب به تاریخ 19سرطان سال روان که به اساس ادعای خواهر مقتوله گویا بی بی قربان شاه توسط خشو، شوهرش و برادر شوهر به شکل مرموز به قتل رسیده است
در پیوند به این رویداد پولیس مظنونین متذکره را بازداشت و قضیه تحت بررسی قرار دارد .

هیئت رهبری وزارت اموز زنان ضمن محکوم نمودن این جنایات، از نهاد های کشفی ،امنیتی عدلی و قضایی کشور تقاضا دارد تا عاملین این جنایات را شناسایی و به پنجه قانون بسپارند.
همچنان این وزارت از علمای کرام تقاضا به عمل می آورد تا با استفاده از جایگاه اجتماعی شان در روشن ساختن اذهان عامه مطابق آموزه های دینی اسلام در خصوص مراعات حقوق زنان سهم خویش را ادا نموده تا باشد چنین اعمال ضد انسانیت و بشری در آینده تکرار نشود.

آخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۶:۵۴
Background image

رهنمود زنان توسط زنان برای آمادگی اشتراک در جرگه مشورتی صلح

مقدمه:
زنان افغان در طی چهار دهه جنگ در کشور در عرصه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بیشترین صدمه ها را متقبل شده و در سطح جامعه و خانواده قربانی های فراون و رنج بیشمار را تجربه کرده . . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۶:۸
Background image

بورسیه تحصیلی در کشور ازبکستان

بورسیه تحصیلی در کشور ازبکستان

 

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۱۴ - ۷:۴۳
Background image

اطلاعیه !

وزارت امور زنان ج.ا.ا در نظر دارد؛ تا نظریات زنان سرتاسر کشور را در مورد مذاکرات صلح میان دولت و گروه طالبان با خود داشته باشد. علاقمندان میتوانند، نظریات خود را از طریق صفحات اجتماعی . . .

بازگشت به اطلاعیه ها