اعلامیه مطبوعاتی وزارت امورزنان مورخ ۲۲-۴-۱۳۹۹

mowa_af
mowa

 

در پیوند به قتل یک زن، دو دختر و یک پسر در ولایت فاریاب

 

بر اساس گزارش های نشر شده از طریق رسانه های همگانی یک مرد در ولایت فاریاب همسر، دو دختر و یک پسرخود را با ضرب چاقو به قتل رسانیده و قرار معلومات پولیس ولایت فاریاب مرد مذکور معتاد به مواد مخدر بوده است.

هیأت رهبری وزارت امور زنان .ج.ا.ا. ، این عمل را جنایت صریح علیه بشریت بخصوص زنان دختران و اطفال دانسته و آن را با شدید ترین الفاظ محکوم میکند.

همچنان وزارت امور زنان از نهاد های امنیتی کشور می خواهد؛  کسانیکه را به کشت، زرع، تولید و فروش مواد مخدر می پردازند تعقیب، گرفتار و به پنجه قانون بسپارد تا از معتاد شدن سایر جوانان کشور جلوگیری بعمل آید. در عین حال این وزارت از نهاد های عدلی و قضایی کشور می خواهد تا مجرمین همچو اعمال را مطابق به قوانین نافذه کشور مجازات نمایند تا جلو سایر کسانیکه در فکر همچو جنایات علیه زنان و دختران قرار دارند درس عبرت گردد.

همچنان وزارت امور زنان از علمای دین، متنفذین قومی روشنفکران، استادان و مدافعین حقوق بشری میخواهد تا در مرکز و ولایت ها در مورد اضرار استفاده از مواد مخدر در قسمت تنویر اذهان عامه و همچنان پیرامون برخورد و رفتار اخلاقی و انسانی مطابق به احکام و هدایات الهی با زنان و دختران کشور به اقشار مختلف جامعه آگاهی دهی نمایند.

 

رهبری وزات امور زنان

آخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۶:۵۴
Background image

رهنمود زنان توسط زنان برای آمادگی اشتراک در جرگه مشورتی صلح

مقدمه:
زنان افغان در طی چهار دهه جنگ در کشور در عرصه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بیشترین صدمه ها را متقبل شده و در سطح جامعه و خانواده قربانی های فراون و رنج بیشمار را تجربه کرده . . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۶:۸
Background image

بورسیه تحصیلی در کشور ازبکستان

بورسیه تحصیلی در کشور ازبکستان

 

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۱۴ - ۷:۴۳
Background image

اطلاعیه !

وزارت امور زنان ج.ا.ا در نظر دارد؛ تا نظریات زنان سرتاسر کشور را در مورد مذاکرات صلح میان دولت و گروه طالبان با خود داشته باشد. علاقمندان میتوانند، نظریات خود را از طریق صفحات اجتماعی . . .

بازگشت به اطلاعیه ها