اعلامیه مطبوعاتی وزارت امورزنان مورخ ۲میزان ۱۳۹۸

mowa_af
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۲ - ۶:۵۲
mowa

 

 خواهران و مادران عزیز،

رهبری وزارت امور زنان هفته قبل برمبنای پروتکل همکاری با کمیسیون مستقل انتخابات، طی دیداری با رئیس و برخی کمیشنران کمیسیون مذکور، در خصوص تصویر برداری صورت زنان و مردان بطریق بایومتریک برای انتخابات، توجۀ آنها را با ارایۀ دلایل مبنی بر این که شاید این شیوه باعث نگرانی زنان در پروسۀ مشارکت آنها گردد، به دادخواهی پرداخت؛ اما رهبری کمیسیون با استدلال منطقی و تخنیکی به نگرانی های این وزارت پاسخ گفت و اطمینان داد که این عملیه با حفظ محرمیت آن، چنان که در سایر کشورهای اسلامی نیز مروج است، انجام میشود. برای این که اتهامات تقلبات انتخاباتی به زنان ربط داده نشود، الزامی است.

باید گفت که ترتیب کارها در مجموع محاسبه شده است. ما مکلفیت داریم تا اشکال و شیوه های شفافیت را که همه افغانها بخصوص تیم های انتخاباتی و حامیان بین المللی بشمول سازمان ملل متحد از ما انتظار دارند، ترویج نمائیم. چنین عملیه، متضمن شفافیت بوده، قابل تشویش نیست.

به این منظور به اطلاع همه خواهران و مادران عزیز رسانیده میشود که با تمام قوت، بدون دلهره و نگرانی در انتخابات قریب الوقوع که یک برنامۀ بزرگ ملی و سرنوشت ساز میباشد، اشتراک نمایند و از این فرصت و شانس تاریخی و طلایی در تعیین زعامت کشورخویش، استفاده نموده، نقش و دین میهنی خویش را ادا و ایفا نمایند.

و من الله التوفیق

الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان ج.ا.ا

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۶:۷
Background image

معین پالیسی و مسلکی نماینده گان سفارت اندونزیا را ملاقات نمود

محترمه سپوژمی وردک، معین پالیسی ومسلکی وزارت امور زنان آقای محمد اقبال نماینده بخش فرهنگی و اجتماعی سفارت اندونیزیا را همراه با هیئت معیتی شان در دفتر کار اش ملاقات نمود.

در این دیدار. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۷:۱۵
Background image

آمر انکشاف اداره و آموزش وزارت امور  زنان معرفی شد

محمد ابراهیم سلطانی با حضور داشت بانو نبیله مصلح معین مالی و اداری وزارت امور زنان ، رئیس منابع بشری و شماری از کارمندان این وزارت بحیث آمر انکشاف اداره این وزارت معرفی  گردید .

آقای. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۶:۴۷
Background image

شماری از زنان نخبه کشور خواهان گسترش فعالیت های وزارت امور زنان اند

نشست زنان نخبه کشور پیرامون حمایت سیاسی از وزارت امور زنان با اشتراک جلالتمآب دلبر نظری وزیر امور زنان ، روسای مرکزی و شماری از زنان نخبه ادارات و فعالان مدنی حقوق زن در تالار کنفرانس. . .

BACK TO NEWS