اعلامیه مطبوعاتی وزارت امورزنان مورخ ۲میزان ۱۳۹۸

mowa_af
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۲ - ۶:۵۲
mowa

 

 خواهران و مادران عزیز،

رهبری وزارت امور زنان هفته قبل برمبنای پروتکل همکاری با کمیسیون مستقل انتخابات، طی دیداری با رئیس و برخی کمیشنران کمیسیون مذکور، در خصوص تصویر برداری صورت زنان و مردان بطریق بایومتریک برای انتخابات، توجۀ آنها را با ارایۀ دلایل مبنی بر این که شاید این شیوه باعث نگرانی زنان در پروسۀ مشارکت آنها گردد، به دادخواهی پرداخت؛ اما رهبری کمیسیون با استدلال منطقی و تخنیکی به نگرانی های این وزارت پاسخ گفت و اطمینان داد که این عملیه با حفظ محرمیت آن، چنان که در سایر کشورهای اسلامی نیز مروج است، انجام میشود. برای این که اتهامات تقلبات انتخاباتی به زنان ربط داده نشود، الزامی است.

باید گفت که ترتیب کارها در مجموع محاسبه شده است. ما مکلفیت داریم تا اشکال و شیوه های شفافیت را که همه افغانها بخصوص تیم های انتخاباتی و حامیان بین المللی بشمول سازمان ملل متحد از ما انتظار دارند، ترویج نمائیم. چنین عملیه، متضمن شفافیت بوده، قابل تشویش نیست.

به این منظور به اطلاع همه خواهران و مادران عزیز رسانیده میشود که با تمام قوت، بدون دلهره و نگرانی در انتخابات قریب الوقوع که یک برنامۀ بزرگ ملی و سرنوشت ساز میباشد، اشتراک نمایند و از این فرصت و شانس تاریخی و طلایی در تعیین زعامت کشورخویش، استفاده نموده، نقش و دین میهنی خویش را ادا و ایفا نمایند.

و من الله التوفیق

الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان ج.ا.ا

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۷:۵۴
Background image

ملاقات تعارفی معاون سفیر نیوزیلند با وزیر امور زنان

رهبری وزارت امور زنان کشور، به تاریخ 22 عقرب سال روان با خانم " شارون کادی"، معاون سفیر نیوزیلند، در مقر وزارت امور زنان دیدار و گفتگو نمودند.

در این ملاقات، نخست الحاج دلبر نظری، وزیر. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۹:۴۴
Background image

ملاقات معاون سفیر ارشد ناتو با وزیر امورزنان

جلالتمآب الحاج دلبر نظری وزیر امورزنان ج.ا.ا روز دوشنبه مورخ 20عقرب سال روان ، خانم هولی هولزر معاون سفیر ارشد ناتو را در دفتر کاری شان به حضور پذیرفته ملاقات نمود
دراین دیدار ابتدا. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۸:۲۳
Background image

دیدار وزیر امورزنان با ریئس پروژه (پرموت) مشارکت

جلالتمآب الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان، امروز مورخ 19 عقرب سال روان خانم آندریا کمونیس رئیس پروژه پروموت ( مشارکت ) را در دفتر کار شان ملاقات نمود.

در این دیدار دو طرف روی مسایل. . .

BACK TO NEWS