اعلامیه مطبوعاتی مورخ 25 -12-1398

mowa_af
mowa

به اساس ایمیل واصله از ریاست امور زنان ولایت هرات؛ مسمات جمیله بنت شیر احمد مسکونه این ولایت که یک تن از سربازان اناث حوزه یازدهم امنیتی پولیس هم بود مورخ 11/12/1398 توسط پسر اش اسامی عبدالکریم ولد نثار احمد همراه با تبر بشکل فجیع بقتل رسیده است.
- همچنان بر اساس ایمیل واصله از ریاست امور زنان ولایت بامیان؛ مسمات زینب 21 ساله بنت محمد حسن باشنده دشت عیسی خان این ولایت محصل صنف سوم پوهنتون ولایت بامیان به اثر خشونت های خانواده گی مورخ 20/12/1398 خود را حلق آویز نموده که منجر به فوت موصوفه گردیده است.
هیأت رهبری وزارت امور زنان .ج.ا.ا. منحیث ارگان حامی حقوق زنان در کشور، عمل نخست را بدترین نوع جنایت علیه زنان پولیس که قهرمانانه با سپر ساختن خود در برابر دشمنان این سرزمین آماده دفاع از وطن میباشند تقبیح مینماید و از مقامات مسوول بخش های امنیتی، عدلی و قضایی در ولایت هرات میخواهد تا عبدالکریم را که مرتکب این جنایت شده است دستگیر نموده و با تطبیق قانون، مجازات نماید تا باشد که به سایرن باعث پند شده و از ارتکاب استبداد و جنایت علیه زنان و دختران این سرزمین دست بردارند.
همچنان وزارت امور زنان از علمای دین، روشنفکران و رسانه های ملی و محلی در ولایت های هرات و بامیان نیز تقاضا می نماید که در بیداری اذهان عامه و بیان ارزش و موقف زنان از منظر دین و قوانین نافذه کشور آگاهی دهی نموده تا باشد که جلو همچو خشونت ها و جنایات علیه زنان و دختران در کشور گرفته شود.

رهبری وزات امور زنان

آخرین اطلاعیه ها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۸:۵۷
Background image

اعلامیۀ وزارت امور زنان

با تأسف تروریستان زبون در یک اقدام ضد بشری و حمله بر شفاخانه نسایی ولادی در جاده شهید مزاری -  غرب کابل بر پروندۀ سیاه خود افزودند؛ تعداد از خانم های حامله، اطفال نوزاد و کارمندان صحی . . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۵ - ۷:۱۷
Background image

اعلامیه مطبوعاتی-مورخ 5-1-1399

به اساس ایمیل واصله از ریاست امور زنان ولایت بغلان :  مسمات فاطمه بنت حاجی نور محمد، باشنده روستای دره اشرف ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان  که مادر دو کودک نیز میباشد به تاریخ 27/12 . . .

بازگشت به اطلاعیه ها