اعلامیه مطبوعاتی در پیوند به قتل دو زن در ولایت های هرات و تخار؛ 1399-5-5

mowa_af
mowa

بر اساس گزارشات واصله از ولایت هرات، خانمی که 20 الی 25 سال سن دارد به شکل بی رحمانه توسط ضربات چاقو به قتل رسیده و بعداٌ جسد آن دو قسمت شده و در محل عرب ها و وردکی های آن ولایت انداخته شده است و جسد قابل شناسایی نبوده و بر اساس معلومات مردم توسط پولیس جهت شناسایی هویت مقتوله به شفاخانه انتقال گردیده است.
همچنان بر اساس گزارش های رسیده از ولایت تخار، جسد یک خانم که قابل شناسایی نمی باشد و در حدود 30 سال سن دارد در اثر اطلاع باشنده گان محل از مربوطات آن ولایت دریافت و در هماهنگی با پولیس جهت شناسایی هویت مقتوله به شفاخانه آن ولایت منتقل گردیده است.
هیأت رهبری وزارت امور زنان .ج.ا.ا. ، قتل و کشتار بی رحمانه ی زنان را با شدید ترین الفاظ محکوم نموده و از ارگان های امنیتی میخواهد تا در شناسایی و سپردن عاملان این جنایت ها به پنجه قانون از هیچگونه تلاش دریغ نه ورزند.
این وزارت همچنان از ارگان های عدلی و قضایی تقاضا دارد؛ تا عاملان این جنایت ها را مطابق به قوانین نافذه کشور، مجازات نمایند.
در عین حال وزارت امور زنان از علمای کرام در کشور تقاضا مینماید؛ تا در روشن سازی اذهان عامه مطابق به آموزه های دین اسلام آگاهی دهی نمایند.

رهبری وزارت امور زنان

آخرین اطلاعیه ها

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۸:۵۳
Background image

پیام تاثر وزارت امور زنان در پیوند به شهادت دو قاضی زن

با تاثر فراوان دریافتم که دو قاضی زن صبح دیروز در منطقه‌ی قلعه‌ی فتح‌الله در مربوطات حوزه‌ی دهم امنیتی شهر کابل، مورد حمله‌ی افراد مسلح ناشناس قرار گرفتند. در این رویداد دو تن آن‌ها جان . . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۸:۲۵
Background image

اطلاعیه وزارت امور زنان

فراخوان همکاری رضاکارانه با وزارت امورزنان، در جهت ترجمه اخبار، گزارشات، اعلامیه ها و پیام ها به زبان انگلیسی:

طوریکه میدانید وزارت امورزنان منحیث نهاد دولتی مدافع حقوق زن بوده که در . . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۷ - ۵:۳۹
Background image

پیام تبریکی وزارت امورزنان

درخشش زنان افغان در سطح ملی و بین المللی مایه افتخار کشور است.

دست آورد های کم نظیر و بی سابقه زنان افغان در حوزه های علمی، فرهنگی اجتماعی و ... برای زنان کشور و مردم افغانستان نوید . . .

بازگشت به اطلاعیه ها