اشتراک رئیس جمهور غنی در مراسم تجلیل از روز بین المللی جوانان

mowa_af
شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۴:۵۹
mowa

رئیس جمهور محمد اشرف غنی عصر امروز در مراسم تجلیل از روز بین المللی جوانان که تحت شعار "هر جوان- یک سرباز" برگزار شده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم که در قصر سلام خانۀ ارگ انجام شد و در آن بانوی اول، شماری از اعضای کابینه و سایر اراکین بلند رتبۀ دولتی حضور داشتند، ابتدا محمد قاسم وفایی زاده سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ صحبت نمود.

وی ضمن تبریکی روز بین المللی جوانان، خطاب به آنان گفت که جوانان بخش عمدۀ بدنۀ نظام سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور را تشکیل می دهند. امروز جوانان ما در صفوف اردو و پولیس و امنیت ملی، کماندو و قطعات خاص مصروف تامین امنیت و دفاع از شرف و عزت این سرزمین می باشند.

سپس فردین فدایی و لیمه انوری به نمایندگی از جوانان صحبت کردند و از جوانان خواستند تا در این شرایط حساس، انسجام و یک صدایی شانرا در مقابل دشمن وطن که به هیچ چیزی باورمند نیستند، حفظ کنند.

رئیس جمهور غنی ضمن تبریکی روز بین المللی جوانان، گفت که شما امروز ندای ملت افغانستان را که همانا الله اکبر است، سر دادید و مفهوم این نعره شما در این شرایط درک جمعی خطر به وطن، نظام و شیوۀ زندگی ماست.

وی افزود که الله اکبر شعار وحدت ملی ماست، اتکا به خداوند و ارادۀ ملی مسیر ما را تعیین می کند و روزهای اتکا به جامعه بین المللی پایان یافته و خود افغان ها تصمیم می گیرند.

رئیس جمهور تصریح کرد که با ندای الله اکبر هویت ملی و ارزش های اسلامی خود را تمثیل می کنیم و دشمن بداند که ما به عقب بر نمی گردیم. وی با اشاره به سرعت انکشاف تکنالوژی، گفت که اکنون زمان آن فرارسیده که جوانان ما برای سرزمین خویش، تجدید عهد کنند.

رئیس جمهور غنی گفت که روایت های کاذب ترس ایجاد می کند و به شایعاتی که گویا معامله شده، گوش ندهید چون من آدم معامله نیستم. روایت صادق به وجود آمده و شما طلایه دار آن هستید که از حاشیه به متن آمده اید.

رئیس جمهور کشور در اخیر سخنانش با اشاره بر اینکه دشمن می خواهد تصویری از افغانستان ارائه کند که انعکاس دهندۀ وحشت، درنده خویی و جنایت است، گفت که جانشین مرا مردم افغانستان تعیین می کنند و این حق را به هیچ کسی دیگر نمی دهیم.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۴ - ۴:۳۸
Background image

هماهنگی و انسجام برای رسیدگی به مسایل مامورین ریاست های زنان مکلفیت وزارت زنان است

شنبه، ۲۳ اسد ۱۴۰۰

حسینه صافی سرپرست وزارت امورزنان با شماری از روئسا و کارمندان ریاست های امورزنان ولایات که به دلیل تهدیدات امنیتی به کابل بیجاشده اند؛ دیدار و پیرامون حل مشکلات آنان. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۱۱:۳۹
Background image

هماهنگی برای تسهیل و حمایت از زنان بیجا شده؛ اولولیت کاری وزارت امور زنان است

شنبه – 23 اسد 1400

نشست هیئت رهبری به ریاست حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان با اشتراک معین امور توانمندی اقتصادی، مشاور شورای عالی زنان، روسای مرکزی، آمرین و روسای ولایتی که به گونه. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲۳ - ۴:۵۹
Background image

اشتراک رئیس جمهور غنی در مراسم تجلیل از روز بین المللی جوانان

رئیس جمهور محمد اشرف غنی عصر امروز در مراسم تجلیل از روز بین المللی جوانان که تحت شعار "هر جوان- یک سرباز" برگزار شده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم که در قصر سلام خانۀ ارگ. . .

BACK TO NEWS