ملاقات و تبریک‌ی وزیر امور زنان با بانو سیما ثمر

الحاج دلبر نظری وزیر امور زنان همراه با شماری از روسأی این وزارت به منظور ملاقات و تبریک‌ی به کمیسیون مستقل حقوق بشر رفت.

وزیر امور زنان ضمن تبریک‌ی به بانو سیما ثمر به حیث عضوی بورد عالی مشورتی دبیر کل سازمان ملل متحد در امور میانجیگری صلح، گفت؛ افغانستان در شرایط‌ی مهم و اساس قرار دارد که نیاز به صلح و امنیت دارد. مردم این سرزمین از جنگ خسته شده اند و قربانی‌ فروانی در این راه دادند.

وزیر امور زنان خطاب به بانو سیما ثمر رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر گفت؛ از این‌که شما در روزهای آینده در یک بخش مهم سازمان ملل متحد در بورد مشورتی عالی صلح کارتان را رسمأ آغاز می‌نماید، توجه تان را در قسمت تأمین صلح در کشور و حضور زنان در پروسه صلح و میانجیگری به منظور خاتمه جنگ، خون‌ریزی و برادرکشی خواهان هستیم.

بانو سیما ثمر با ابراز قدردانی از حضور وزیر امور زنان و همکاران‌شان در دفتر کاریش، وعده سپرد که در پروسه صلح و ختم جنگ در افغانستان از هیچ نوع تلاش دریغ نخواهد نمود و نقش اساسی را در روند میانجیگری میان طرف های درگیر جنگ، ایفا خواهند کرد.

قابل یادهانی‌ست که بانو سیما ثمر رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان چندی پیش از سوی دبیرکل سازمان ملل متحد به حیث عضوی بورد عالی مشورتی دبیرکل سازمان ملل متحد در امور میانجیگری صلح، مقرر شد.