جلسه کمیسیون عالی منع خشونت علیه زن

هشتادمین جلسه کمیسیون عالی منع خشونت علیه زن امروز چهار شنبه 9/8/1397 در تالار کنفرانسهای مقام وزارت امور زنا ن برگزار شد .

این جلسه به ریاست الحاج سپوژمی وردک معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان و اشتراک معینان و نمایندگان 14 ارگان عدلی ، قضایی و سکتوری وزارتخانه های کشور با تلاوت آیات متبرک قرآن کریم آغاز و در مورد استراتیژی مبارزه با خشونت علیه زن در بودجه وزارت، تعدیل مواد قانون مراکز حمایوی ،طرح مبارزه با جرایم سایبری (مخابراتی وسایتهای اجتماعی ) وخشونت علیه زنان ،طرح کاهش تفریق، کاهش ازدواجهای زیر سن ، بد و بدل و فروش دختران خورد سال و زنان در کشور بحث و گفتگو صورت گرفت .

معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان ضمن ابراز خرسندی و خوش آمدید به اشتراک کنندگان این جلسه گفت :" اشتراک روز افزون زنان و دختران در بخشهای مختلف تعلیمی و تحصیلی و کاری در بیرون از خانه باعث میشودکه خانواده ها بدانند که زنان همانند مردان حق و حقوق مساوی دارند و آنها به حق خود پی برده اند ."

وی همچنان از افزایش روز افزون تفریق میان زوجین ابراز نگرانی نموده و روی گشایش مرکز حمایوی برای زنان و بانوان متضرر به خشونت در ولایت هلمند تاکید نمود .

جلسه با جمع بندی نظریات و پیشنهادات اعضا در مورد بهبود عرضه خدمات و کاهش مشکلات بانوان در همه عرصه های امور زندگی  توسط معین پالیسی و مسلکی وزارت امور زنان  به پایان رسید .