ملاقات وزیر امور زنان با تورن جنرال زلمی ویسا والی ولایت کندهار

 الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان کشور در حاشیه سمپوزیم توانمند سازی زنان در زون جنوب غرب کشور، با آقای زلمی ویسا، والی ولایت کندهار، با حضور داشت خانم ربیکا تاوریس، رئیس دفتر موسسه UN WOMEN، ورئیس یونما در مقر ولایت کندهار ملاقات و گفتگو نمود.

محور اصلی این ملاقات را ایجاد مراکز حمایوی برای زنان این ولایت، از طرف موسسه UN WOMEN، تشکیل میداد.

در این دیدار آقای ویسا، ضمن سپاسگزاری از محترمه الحاج دلبر نظری، وزیر امور زنان و خانم ربیکا، بخاطر تشریف آوری آنان به ولایت کندهار، روی نبود شفاخانه های معیاری و نبود مراکز حمایوی برای زنان این ولایت، تبادل نظر نمودند.

در ابتدا، خانم دلبر نظری، ضمن قدردانی از مهمان نوازی مردم و والی ولایت کندهار طی سخنانی افزود؛ زنان در همه ولایات کشور با مشکلات زیادی روبرو است اما در ولایت کندهار مشکلات زندگی زنان بیشتر به نظر می رسد، خصوصاً نبود مراکز حمایوی و درمان خانه های معیاری برای زنان این ولایت، امید داریم که همکاران بین المللی ما خصوصاً (UN WOMEN) در این زمینه ما را همکاری نمایند.

سپس خانم ربیکا تاوریس، با ابراز خرسندی از پذیرش آنها در دفتر مقام ولایت کندهار، طی سخنانی افزود؛ ما برای فعلا آماده هستیم تا کار را جهت ایجاد یک مرکز حمایوی برای زنان این ولایت آغاز کنیم و در قسمت حل سایر مشکلات زنان ولایت کندهار از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نمی ورزیم.